Karadeniz Pet

Kümesin gece ışıklandırması?

Erkan GÜNEŞ

Paylaşımcı Üye
İyi akşamlar kuşlarımın olduğu odayı akşam 10 a kadar normal ışıkla sonrasında ise gece lambasıyla aydınlatmasını sağlıyorum ama gece çok aydınlık mı yoksa çok karanlık mı oluyor karar veremedim kullandığınız ampülü öğrenebilir miyim?

Oda gün ışığı alıyorsa akşam güneş battığında ışık yakmaya gerek yok. Doğal aydınlatma en iyisidir. Sadece yavrusu olan kuşlar varsa akşamları gece lambası yeterli olur.

Akşam 5 gibi karanlık olmaya başlıyor pvc kafes benim içine led takmadım 5 ten sonra karanlık olması sıkıntı olmaz mı acaba?

Yok yavru beslemiyorlar sadece yem yeme de sıkıntı olur mu diye düşünmüştüm peki benim yaptığım da sıkıntı olur mu 10 dan sonra gece lambası takmam da

10 a kadar lamba yanıyorsa 10 dan sonraya gece lambasına gerek olmaz. Kuşlar en güzel karanlık ve sakin bir ortamda uyuyarak dinlenebilirler. İlle de ışık yakmak istiyorsanız gece lambasının ışığı çok şiddetli olmadığıdan büyük bir sorun olmayacaktır.

Teşekkürler bazı yerlerde kuşların çok karanlıkta strese girebileceğinden felan bahsetmişlerdi de o yüzden sormuştum

ben kendim yuvalıkların üst kısmına led şeritten aydınlatma yaptım tavsiye ederim.

Bendede pvc kafes var. Birde led ışık taktırttım. Zaman ayarlılardan sabah 6 da hafiften yanıyor 8 de tam olarak yanıyor akşam 8 de kusulmaya başlıyor saat 10 da tam olarak sönüyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Daha detaylı olarak ürünlerle beraber anlatabilir misiniz acaba bir de yuvalıkların üst kısmı derken nereye tam olarak ürünleri alırım ama tam olarak bilirsem iyi olur açıkcası

Geri