Karadeniz Pet

Kursak mantarı

Konuyla alâkasız ama yazmak geldi içimden.Probiyotigin p'sini bilmeyen , kuşlarına yem dışında hiç bir şey vermeyen,suluğuna vitamin koymayı geçtim suyu bile bittiğinde dolduran insanların kuşlari hep daha uzun ve sağlıklı yaşadığına şahit oldum çevremde.Biz üstüne düştükçe mo hastalıklar bizi buluyor,yoksa sağlıklı olsum diye kullandığımız ürünler mi sağlıksız anlayamadim..
Çok fazla probiyotik vitamin veya ilaç ne olursa olsun her şeyin fazlası zarardır üstüne fazla düşmeden gerekli olan şeyler verilmelidir tabiki fakat abartmamak lazım kendimizden pay biçersek devamlı vitamin alırsak vücudumuz yorulur enerji düzeyimiz çok artar ve bu enerjiyi yakamazsa organlar hasar görebilir hatta psikosomatik sinir sistemi bile etkilenebilir özetleyecek olursam probiyotik ve vitamin takviyesi verilmeli ama abartılmamalı kuşu çok bunaltmamalıyız doğada bu kuşlar kutu kutu vitamin içmiyorlar vitaminini doğadaki ürünlerden karşılıyorlar bizim verdiğimiz ürünleri çoğu kimyasal işlemden geçmiş ürünler dolayısıyla fazlası yoruyor kuşları. Her zaman için doğal yollar denenmeli eğer ağır bir vaka veya infeksiyon durumu var ise o zaman ilaçla tedaviye başvurmalıyız.

Dışkısını koksidiyoz a benzettim, birkaç dışkı daha atabilirmisiniz
Kuş dışkısını zorlanarak yapıyormuş gibi, halsizliği var kuşun ama kabarıp kafesin tabanında bekleme gibi bi durum yok. Evigen almıştım eczaneden biraz kızıştırmak için takviye ettim mamasına o günden sonra hayvana bişey oldu. Fazla mı kaçırdım diye düşünüyorum bilemedim.

Kuş dışkısını zorlanarak yapıyormuş gibi, halsizliği var kuşun ama kabarıp kafesin tabanında bekleme gibi bi durum yok. Evigen almıştım eczaneden biraz kızıştırmak için takviye ettim mamasına o günden sonra hayvana bişey oldu. Fazla mı kaçırdım diye düşünüyorum bilemedim.
İşte bunu yapmayın demin yukarıda da anlattığım bir olay ben bu işin içindeyim diyorum uzmanlık alanım sadece kuşlar değil kedi ve köpekten tutun ruminantlara kadar uzmanlık alanım ama beni maalesef kimse dinlemiyor. (Veterinerlik okuyorum ) ondan dolayı size yardımcı olmaya çalışıyorum

Dışkılarını gördüm, koksidiyoz var muhtemelen, kabızlık ta var demişsiniz...
Veterinerden sulphamezathine alın, tam dolu suluğa 6 damla ekleyin. 7 gün kullanın. Kafeste sadece ilaçlı su ve yem kalsın, diğer şeyleri alın kafesten..

Dışkılarını gördüm, koksidiyoz var muhtemelen, kabızlık ta var demişsiniz...
Veterinerden sulphamezathine alın, tam dolu suluğa 6 damla ekleyin. 7 gün kullanın. Kafeste sadece ilaçlı su ve yem kalsın, diğer şeyleri alın kafesten..
Tamamdır çok teşekkürler, ilacı bugün temin etmeye çalışıcam. Şu an kuşun keyfi gayet yerinde

Geri