Karadeniz Pet

Kursak mantarı

aybkkuz

Yeni Üye
Herkese iyi günler dilerim, 8 aylık bir muhabbet kuşum var . Gagasında değişik bir şekilde uzama fark ettiğim için ilk önce veterinere gittim kanatlı hayvanlardan anlamadığını söyledi, daha sonra yakınlarda petshop olduğu için onlara sormak istedim. Getirin bize ucunu keselim dediler gagasını düzelttiler ve mantar olduğunu söylediler. Mantar kremi verdi petshop günde 1 kere kullanmamı söylediler, yakınlarda veteriner olmadığı için ve başıma daha önce böyle bir şey gelemediği için napacağımı bilemedim. Şuan mantar kremini ayaklarına ve gagasına uyguluyorum ama muhabbet kuşumda farklı bir durum daha var sürekli uyuyor ve halsiz ilk önce ayak mantarından olabileceğini düşündüm fakat sonra kursak mantarının belirtilerini okuduğumda aynı sonuçla karşılaşıyorum, hem dışkısı ishal hem de siyah dışkı yapıyor, sürekli uyuyor ve halsiz hiç konuşmuyor ötmüyor , iştahsız diyemem yemek yiyor gibi gözüküyor ama yemiyor da olabilir, sizce bu durumda ne yapmam gerekiyor? Yakınlarda hiç veteriner yok . Zolax adlı bir kursak mantarı ilacı varmış bilinçsiz bir şekilde kuşuma vermek istemiyorum. Bilen kişiler bana yardımcı olabilir mi? Sanırım hastalığının en başlarında , ilerlemeden iyileştirmek istiyorum 😔 dışkısını ve tırnaklarının resmini ekledim başka istediğiniz fotoğraf varsa gönderebilirim şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-11-12-15-21-52-580_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-11-12-15-21-52-580_com.miui.gallery.jpg
    400.7 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_2023-11-12-15-21-49-791_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-11-12-15-21-49-791_com.miui.gallery.jpg
    679 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_2023-11-12-15-21-46-671_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-11-12-15-21-46-671_com.miui.gallery.jpg
    789.3 KB · Görüntüleme: 24
Merhaba, tırnaklarındaki yeşillikler ayak mantarıymış bunun için mantar kremi kullanıyoruz, kokulu kusma veya ağzından sıvı bir şey çıkarmıyor çok şükür fakat ishali poposuna yapışıyor kalıyor ,dışkısı siyah ve sıvı, sürekli uyuyor halsiz . Kafasını arkasına gömülü bir şekilde uyuyor hep. arada bir yem yiyor sonra tekrardan uyuyor hiç aktif değil, kursak mantarı olabileceğinden şüphelendim ama değilse de sanırım enfeksiyon kapmış diye düşünüyorum. Uyurken de kuyuruğunu aşağıya yukarıya titreterek uyuyor

Ekli dosyalar

• IMG_20231113_071828.jpg
    IMG_20231113_071828.jpg
    415.3 KB · Görüntüleme: 19
Merhaba, tırnaklarındaki yeşillikler ayak mantarıymış bunun için mantar kremi kullanıyoruz, kokulu kusma veya ağzından sıvı bir şey çıkarmıyor çok şükür fakat ishali poposuna yapışıyor kalıyor ,dışkısı siyah ve sıvı, sürekli uyuyor halsiz . Kafasını arkasına gömülü bir şekilde uyuyor hep. arada bir yem yiyor sonra tekrardan uyuyor hiç aktif değil, kursak mantarı olabileceğinden şüphelendim ama değilse de sanırım enfeksiyon kapmış diye düşünüyorum. Uyurken de kuyuruğunu aşağıya yukarıya titreterek uyuyor
İlk kez öyle bir ayak mantarı görüyorum.
Dışkısı siyah ve sıvı ise koksidiyoz da olabilir.

Geri