Karadeniz Pet

Kuruluk(Megabakteri, iç parazit) olabilir mi ?

Ethemkvnc

Yeni Üye
Herkese iyi forumlar dilerim.
Daha önceden kabarma ile ilgili bir konu açmıştım. Ama aslinda bir sorun olmadığı kanaatine varmıştık. Bu gün kuşum yıkanırken birşey farkettim. Tüyleri islandiktan sonra bacak arasidan göğsüne doğru olan bölüm mordu. O an fotoğraf çekemedim aklıma gelmedi. Suanda da tüylerinden dolayi çekemiyorum tam olarak rahat durmuyor. ve göğüsü gercekten cok sivri.bacaklarin dan gagasina kadar göğüs kısmı mor. Çok korkmaya baslaidm internetten araştırdığımda gore megabakteri deniyor.
Mikostatin, flucan gibi ilaçlara baslamalmiyim ?
Bulunduğum yerde veterinerler kuşlara bakmiyor bir kaç yeri daha arayacağım. Sulphamezathine bile bulamadim.
Yem yeme de sorun yok ama hep aspur ayikliyor.
Göğüsu mor ve sivri
Neşesinde ötmesinde bi sorun yok
Bazen sepepsizce sinirli bir şekilde otüp agresif uçuşlar yapıyor.
Dışkı fotograflarini paylasicam ilk attığım dündem kalanlar. Pecetedeki güncel.
Dışkilarda sindirilememiş aspurlar var.
Kuşu alalı 2 hafta oldu 2-3 aylik erkek geç mi farkettim bilemiyorum lütfen yardımcı olun.
@umitFB abi birde sen bakabilirmisin. Senin önerdiğini o ilacı tedarik edemedim(.Sulphamezathine ) sonra kuşda bir sorun yok gibiydi suan morluğu farkettim ve şüphelenmeye başladım.
Dışkı fotografini düzgün cekememsiim sonrasinda temizlemistim kafesi. Yarin sabah guncelleri tekrar aticam.
Ve kuşun kafasini arkaya donerek uyumasi hasta oldugu anlamjna mi gelir?
(Kuş çekilen fotoğrafta biraz uyku modundaydi)

Ekli dosyalar

• IMG_20191202_183312.jpg
    IMG_20191202_183312.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 68
  • IMG_20191202_203544.jpg
    IMG_20191202_203544.jpg
    954.4 KB · Görüntüleme: 60
  • IMG_20191202_191709.jpg
    IMG_20191202_191709.jpg
    959.9 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_20191202_220107.jpg
    IMG_20191202_220107.jpg
    1,013 KB · Görüntüleme: 77
Herkese iyi forumlar dilerim.
Daha önceden kabarma ile ilgili bir konu açmıştım. Ama aslinda bir sorun olmadığı kanaatine varmıştık. Bu gün kuşum yıkanırken birşey farkettim. Tüyleri islandiktan sonra bacak arasidan göğsüne doğru olan bölüm mordu. O an fotoğraf çekemedim aklıma gelmedi. Suanda da tüylerinden dolayi çekemiyorum tam olarak rahat durmuyor. ve göğüsü gercekten cok sivri.bacaklarin dan gagasina kadar göğüs kısmı mor. Çok korkmaya baslaidm internetten araştırdığımda gore megabakteri deniyor.
Mikostatin, flucan gibi ilaçlara baslamalmiyim ?
Bulunduğum yerde veterinerler kuşlara bakmiyor bir kaç yeri daha arayacağım. Sulphamezathine bile bulamadim.
Yem yeme de sorun yok ama hep aspur ayikliyor.
Göğüsu mor ve sivri
Neşesinde ötmesinde bi sorun yok
Bazen sepepsizce sinirli bir şekilde otüp agresif uçuşlar yapıyor.
Dışkı fotograflarini paylasicam ilk attığım dündem kalanlar. Pecetedeki güncel.
Dışkilarda sindirilememiş aspurlar var.
Kuşu alalı 2 hafta oldu 2-3 aylik erkek geç mi farkettim bilemiyorum lütfen yardımcı olun.
@umitFB abi birde sen bakabilirmisin. Senin önerdiğini o ilacı tedarik edemedim(.Sulphamezathine ) sonra kuşda bir sorun yok gibiydi suan morluğu farkettim ve şüphelenmeye başladım.
Dışkı fotografini düzgün cekememsiim sonrasinda temizlemistim kafesi. Yarin sabah guncelleri tekrar aticam.
Ve kuşun kafasini arkaya donerek uyumasi hasta oldugu anlamjna mi gelir?
(Kuş çekilen fotoğrafta biraz uyku modundaydi)

Öncelikle şu kurumayı bi kafanızdan çıkarın artık. Kuşu hasta olan kurumamı acaba diyor. Hep bu youtube'taki bilinçsiz bilgisiz insanlar yüzünden. Kuş yavru daha ne zaman hastalansında bu hastalığın ilerlemesi yüzünden kurumaya girsin. Kuruma dediğin şey bir süreç işi. Yani kuruma falan değil!

Daha öncede dediğim gibi kuşun hasta ve muhtemelen de koksidiyoz. Kuşun bütün fotoğrafları kabarık ama neşelimi yani bu kuş? Bu ilaçlardan birini temin edip kullan;

• SULPHAMEZATHİNE
  • PIYELOSEPTYL 50 mg 30 kapsül (Nitrofurantoin)
  • BACTRIM 200/40 mg/5 ml 100 ml şurup (Trimetoprim + Sulfametoksazol)

Öncelikle şu kurumayı bi kafanızdan çıkarın artık. Kuşu hasta olan kurumamı acaba diyor. Hep bu youtube'taki bilinçsiz bilgisiz insanlar yüzünden. Kuş yavru daha ne zaman hastalansında bu hastalığın ilerlemesi yüzünden kurumaya girsin. Kuruma dediğin şey bir süreç işi. Yani kuruma falan değil!

Daha öncede dediğim gibi kuşun hasta ve muhtemelen de koksidiyoz. Kuşun bütün fotoğrafları kabarık ama neşelimi yani bu kuş? Bu ilaçlardan birini temin edip kullan;

• SULPHAMEZATHİNE
  • PIYELOSEPTYL 50 mg 30 kapsül (Nitrofurantoin)
  • BACTRIM 200/40 mg/5 ml 100 ml şurup (Trimetoprim + Sulfametoksazol)
Usta bende zaten daha kuşlarla 1 aylik vakit geçirdiğim için ve acemi olduğumdan, bilmediğimden "mi " diye sordum ve yaşının ne oldugunu soyledim çünkü banada saçma geldi daha yavru.
Yarin birini tedarik edip haber vericem.
Teşekkür ederim

Sıkıntı yok kardeşim. Artık bu kuruma muhabbetinden nefret etmeye başladım :) Kuruma denince tüylerim diken diken oluyor :)
Sende haklısın abi doğrudur bende youtubedan gördüm de geldim bir çok kişi geliyordur..
SULPHAMEZATHİNE aldım. Nasıl kullanmam gerektiğini önceki konuda yazmıştın ama konuya ulaşamıyorum. Tüm bildirimlere bakıyolarım orada da yok. Rica etsem ne dozda kaç gün ve nasıl kullanmam gerektiğini tekrar yazarmısın.

Geri