Karadeniz Pet

kuruma

FeriFella

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba kuşumun ayağının altı sarılaştı kuru kuru pitirciklerde oluyo bazen bide bu aralar çok zayıfladı kuruma hastalığı belirtilerimi bunlar nedir bilenler yazarsa memnun olurum sağolun

Benim muhabbet kuşumda da var galiba kuruma hastalığı durumu çok kötü

Bilenler bize yardımcı olur inşallah Allah şifa versin

Rahatsızlıkları ne şu anda açıklarmısınız

Kuşum halsiz tüyleri kabarık kafesin tabanında duruyor resim ekliyorum

Ekli dosyalar

• IMG_1704.JPG
    IMG_1704.JPG
    881.6 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_1699.JPG
    IMG_1699.JPG
    1,017.2 KB · Görüntüleme: 48
Kuşum halsiz tüyleri kabarık kafesin tabanında duruyor resim ekliyorum
Gerçekten çok üzüldüm göğüs kafesinde keskinlik varmı buda kuruma hastalığının bi sebebi ilaç alabilirainiz veterinere göturebilirsiniz onu yaşatamak için herşeyi yapmalısınız çok tatlı gerçwkten maşallah.İsterseniz adak bile adayabilirsainiz işe yarıyor Allah tan yardım istemek bi bakıma en doğrusu...

Gerçekten çok üzüldüm göğüs kafesinde keskinlik varmı buda kuruma hastalığının bi sebebi ilaç alabilirainiz veterinere göturebilirsiniz onu yaşatamak için herşeyi yapmalısınız çok tatlı gerçwkten maşallah.İsterseniz adak bile adayabilirsainiz işe yarıyor Allah tan yardım istemek bi bakıma en doğrusu...
Veterinere götürdüm hıpradoxı ve vitamin verdi ilacı kullandım daha kötü oldu sanki göğüs kafesindeki kemikte belirgin yem yemiyor kusma da var bilmiyorum bilgisi olanlar varsa paylaşırlarsa iyi olur

Veterinere götürdüm hıpradoxı ve vitamin verdi ilacı kullandım daha kötü oldu sanki göğüs kafesindeki kemikte belirgin yem yemiyor kusma da var bilmiyorum bilgisi olanlar varsa paylaşırlarsa iyi olur
Sizi hiç üzmek istemem ama galiba ölecek Allah korusun bi dua edin adak adyın yinede inşallah düzelir..

Kuşunuzda isal var mı? Birde gagasına doğru yaklaşın ekşimsi bir koku geliyormu ağzından bakın

Son düzenleme:
İsterseniz bi deneyin benim kuşumda kuruma ilk tarifi deniyorum iyi gidiyo tedavimiz sizinki daha kötü durumda galiba 2.nci olanı deneyebilirsiniz işe yarar mı bilmiyorum tabi umarım iyileşir çok güzel bi kuş :(

Ekli dosyalar

• IMG_3290.PNG
    IMG_3290.PNG
    420.9 KB · Görüntüleme: 36
Kuruma olduğundan nasıl emin oluyorsunuz belki kursak mantarıdır

Ben eminim demedim arkadaş kuruma dediği için önerdim sadece
Yanlış anlamayın suçlar nitelikte söylemedim sadece kutuma olduğuna nasıl karar verdiğinizi sordum sizin kuşunuz için de dahil bu kuruma dediğiniz hastalık kursak mantarıyla çok çok benzer oluyor ve genelde kuşlarda kursak mantarı olma olasılığı daha yüksek ve antibiyotikle iyleşmiyor mantar ilacı kullanmak gerekiyor

Yanlış anlamayın suçlar nitelikte söylemedim sadece kutuma olduğuna nasıl karar verdiğinizi sordum sizin kuşunuz için de dahil bu kuruma dediğiniz hastalık kursak mantarıyla çok çok benzer oluyor ve genelde kuşlarda kursak mantarı olma olasılığı daha yüksek ve antibiyotikle iyleşmiyor mantar ilacı kullanmak gerekiyor
Yok sorun değil tabiki Kuruma değilse kullanmasın kuşu iyi edelim derken daha da kötü olmasın arkadaş kuruma dediği için önermiştim sadece benimde kuşum kuruma yani kuşçu söyledi bende bu tedaviye başladım o dediğiniz hastalığı nasıl anlarız peki belirtileri neler tam olarak

Eğer kusuyor isalse en önemliside gagasına yaklaşıp kokladığınızda ağzından ekşimsi bir koku geliyorsa kursak mantarı vardır kurumadan ayıran en önemli özelliğide ağız kokusudur

Göğsündeki kemik çok belirgin mi birde ne zamandan beri kusuyor

Eğer kusuyor isalse en önemliside gagasına yaklaşıp kokladığınızda ağzından ekşimsi bir koku geliyorsa kursak mantarı vardır kurumadan ayıran en önemli özelliğide ağız kokusudur
Aşırı halsiz devamlı tüyleri kabarık uyuyor yem yemiyor göğüs kemiği bıçak gibi foto ekleyebilirim

Geri