Karadeniz Pet

Kuş beyinli kuş

Eren Saraçoğlu

Yeni Üye
ben böyle bir inat görmedim. Elimden korkuyor desem korkmuyor yem yiyor parmağımı ayağının altına koyduğumda parmağıma çıkıyor ama hayvan soğuk Ne ben ona Ne o bana ısınamadı herşeyi tam günlük herşeyini değiştiriyorum hoş sohbet yapıyorum hayır erkek kuş bön bön suratıma bakıyor Ne bir yakınlık var Ne de bir hareket uçmuyor uçabildiniz halde kafesin kapısını açıyorum hiç umrunda değil kafesin kapısına gelip etrafı izliyor saatlerce ben böyle gamsız bir hayvan görmedim nankör bildiğin çok sıkıldım arkadaşlar birisi yardımcı olsun kafayı yemek üzereyim artık jumbo diye aldık erkek diye aldık Yok arkadaş büst bildiğin heykel

Kuşun karakteri öyle demek ki

Jumboların hantal kuş olduğunu bilmeyen yoktur. Sizde gördüğüm kadarıyla jumbo diye almışsınız bilginiz var demek ki bu konuda. Ayrıca kuş size itaat etmek zorunda değil. İnsanlar nasıl farklı farklıysa hayvanlarda bu şekilde. Sabrınız yoksa hayvan beslemeye kalkışmayın. Ayrıca hayvanların çoğu insanlardan zeki. Beğenmiyorsanız kuşu bana verebilirsiniz hayır demem saygılar

Hayvana nankör demek nedir kardeşim allah allah. Her kuş sana alışacak diye bir şey yok. Hayvanların da karakteristik özellikleri var. Bence bir an önce hayvanı alışmasa bile sevecek birine sahiplendirin.

Kuş beyinli kuş yazarak da amacınız hakaret etmekti sanırım ama kuşlar gayet zeki hayvanlar.

Jumbo olduğu için öyle.jumbolar hantaldır fazla hareket etmez.sakin sakin etrafı seyreder.yerli bi kuş alın.hareketli olur.

Jumbo kuşlar iri cüsselerinden dolayı pek fazla uçmaz ve hareket etmez ve kuş senin emirlerine uyucak diye birşey yoktur.Onun da bir karakteri var ve kuş senden zeki

Benim kuşumda jumbo ama hantal değil. Ayrıca çokta sıcakkanlı. Kapısını açtığımda direk elime geleceğini benle bir çıkacağını bilir. Ben parmagımı uzatmadan da o kapıdan atlamaz. Kuşunuzun karakteri böyle olabilir.. siz gene pes etmeyin belki biraz daha zaman lazımdır.

Jumbo olduğu için öyle.jumbolar hantaldır fazla hareket etmez.sakin sakin etrafı seyreder.yerli bi kuş alın.hareketli olur.
Alakası bile yok. Benim kuşum da jumbo ters ters kafesinde yürür salınca uçar. Takla bile atıyo:) bence o daha ortama alışamamış

Anne babamızın taktiği deniyeyim belki işe yarar dayak :D (ciddiye alan yön inşallah) aman boşver kendi halinde olsun alırsın bir dişi ciftleşirler yavruları alıştırırsın kendine

ben böyle bir inat görmedim. Elimden korkuyor desem korkmuyor yem yiyor parmağımı ayağının altına koyduğumda parmağıma çıkıyor ama hayvan soğuk Ne ben ona Ne o bana ısınamadı herşeyi tam günlük herşeyini değiştiriyorum hoş sohbet yapıyorum hayır erkek kuş bön bön suratıma bakıyor Ne bir yakınlık var Ne de bir hareket uçmuyor uçabildiniz halde kafesin kapısını açıyorum hiç umrunda değil kafesin kapısına gelip etrafı izliyor saatlerce ben böyle gamsız bir hayvan görmedim nankör bildiğin çok sıkıldım arkadaşlar birisi yardımcı olsun kafayı yemek üzereyim artık jumbo diye aldık erkek diye aldık Yok arkadaş büst bildiğin heykel

vallahi kardeşim bendeki kuşun aynısı. ama çok seviyorum ben kuşumu parmağımı uzatırım altına gelir yoksa dünya yansa umrunda değil sabahtan akşama akşamdan sabaha istediğim kadar çağırayım dönüp bakmıyor bile. Adını da bu yüzden zalım koydum :)

Ekli dosyalar

• IMG_9167.JPG
    IMG_9167.JPG
    1.9 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_9168.JPG
    IMG_9168.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 11
  • IMG_9169.JPG
    IMG_9169.JPG
    1.5 MB · Görüntüleme: 8
  • IMG_9170.JPG
    IMG_9170.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 11
bu arada daha cinsiyetini çözemedik. dişi dediler erkek attık yanına olmadı, erkek dediler dişi attık yine olmadı 13 aylık ve gayet sağlıklı

13 aylık albino kırmızı göz