Karadeniz Pet

Kuş ile Havayolu ulaşımı.

• Konbuyu başlatan acemikız
  • Başlangıç tarihi
A

acemikız

Guest
Arkadaşlar ben öğrenci olduğum için haziran ayında memleketime gidicem.Uçakla kuş nasıl taşınır kabul ederler mi?Bilgisi olan paylaşabilir mi.

gideceğin havayolu şirketine haber veriyorsun,ufak bir taşıma kafesine koyuyorsun,başkada bişey yok.fakat her havayolu şirketinin prensipleri farklıdır

Pegasus kafes dahil 5 kg'yı geçmeme şartı ile kabine alıyor. Bir kafeste en fazla iki kuş olacak ama.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:20 -->-> Daha önceki mesaj 19:12 --

Yalnız bildiğim kadarıyla fiyat 60 Lira.

Otobüslede Gönderebilirsin Bişey Olmaz Kuşa Kafesle GÖnder Gitsin

Pegasus kafes dahil 5 kg'yı geçmeme şartı ile kabine alıyor. Bir kafeste en fazla iki kuş olacak ama.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:20 -->-> Daha önceki mesaj 19:12 --

Yalnız bildiğim kadarıyla fiyat 60 Lira.

60 mı :OOOO çok fazlaaaaaa

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:29 -->-> Daha önceki mesaj 19:29 --

Otobüslede Gönderebilirsin Bişey Olmaz Kuşa Kafesle GÖnder Gitsin

malesef keşke gönderebilsem kıbrıstan türkiyeye otobus yolu yok :S

Pegasusta kabin'e alım sonlandı.Bagaj kısmına 20 tl karsılıgında verebiliyorsun.kafesin etrafını poşet gibi birşeyle kapat.Üst kısmını açık bırakki hayvan hava alabilsin.Ancak kuşu bagaja almak için veterinerden yakın tarihli bir sağlık belgesi isteniyor.O belge olmadıgı sürece ucaga sokman imkansız.Malum kuş gribi zırvalıgı.Sadece kuş değil bütün hayvanlar için sağlık raporu isteniyor bütün firmalarda.

Pegasusta kabin'e alım sonlandı.Bagaj kısmına 20 tl karsılıgında verebiliyorsun.kafesin etrafını poşet gibi birşeyle kapat.Üst kısmını açık bırakki hayvan hava alabilsin.Ancak kuşu bagaja almak için veterinerden yakın tarihli bir sağlık belgesi isteniyor.O belge olmadıgı sürece ucaga sokman imkansız.Malum kuş gribi zırvalıgı.Sadece kuş değil bütün hayvanlar için sağlık raporu isteniyor bütün firmalarda.

ppppppof.O da ücretlimi peki? ben nerden baksan 1 sene içinde 10a yakın git gl yapıyorum baya masraflı olucak bu iş.

ppppppof.O da ücretlimi peki? ben nerden baksan 1 sene içinde 10a yakın git gl yapıyorum baya masraflı olucak bu iş.
bence o ufak kafesler var ondan alıp otobüste yanındada durabilir, diğer kafesi bagajda gelir bence o şekilde daha iyi olur ama illa uçakla gideceksen bişi diyemem. :)

Bende öğrenciyim ve muhabbetkusumla birçok kez uçtuk.Pegasus için en geç 1 hafta öncesinden arayıp rezervasyon yaptirman gerek ve veterinerden muhabbetkusun icin ucmasina engel olmadigina dair rapor istiyorlar Benden gecen sene 25 tl istediler kabinde kucaginda tutuyorsun 50 ye 60 cm yanilmiyorsam kafesi boy ve en olan kafes ile seyahate izin veriolar daha buyukse alinmiyor.Thy sıkıntı 1 hafta oncesinde ariyorsun onlar veteiner raporu istemiyor size donus yapilcak diyor. Genelde ne hikmetse uçak muhabbetkusu tasimaya musait deil deniyor ve kedi ya da kopek tasinicak diye sacma sapan bir neden soyluyorlar. Pegasus ile gitmeni tavsiye ederim kisaca :)

vay arkadaş kuş biznes plus ta mı uçuyor :D:D

Kuşun ayağına ip bağlayın uçak kalkmadan önce uçağın kanadına bağlayın o uçarak gider zaten sizde böylelikle hiçbir ek ücret ödememiş olursunuz :D

Şaka bi yana şuan için en uygun ve en sıkıntısızı arkadaşlarında belirtmiş olduğu gibi pegasus havayolları.

Geri