Karadeniz Pet

Kus yemi?

Hulyaa

Paylaşımcı Üye
Arkadaslar kus yemlerini kac gramini yada kilosunu ne kadara aliyorsunuz. Ben konyadayim ve petshopcunun beni fena kazikladigini dusunur oldum. Quik kapali 500gr 10 lira veriyorum. Icinde boyali parcalar yok. aspur ak sari kizil dari keten tohumu var.

Ben Versele Laga yemi kullanıyorum.500 gram 15 ile 20 tl arasında değişiyor.Online alışveriş sitelerinden yem fiyatlarına bakarsanız gerçek fiyatlar hakkında az çok bilginiz olur

Arkadaslar kus yemlerini kac gramini yada kilosunu ne kadara aliyorsunuz. Ben konyadayim ve petshopcunun beni fena kazikladigini dusunur oldum. Quik kapali 500gr 10 lira veriyorum. Icinde boyali parcalar yok. aspur ak sari kizil dari keten tohumu var.
Vitakraft tavsiye ederim kendim de uzun bir süredir kullanıyorum ne boyalı ekmek ne başka maddeler var yulaf ve tohumlar az miktarda da nijer var ideal

Zaten netten baktiktan sonra pahali olduguna karar verdim. Quikte de boyali parcalar yok o yuzden kullaniyorum en azindan gramaji sisirmiyolar bosuna. 400 gr kabuksuz yem de 10 lira. 500 gr baska yemlerde 10 tl etiket atmislar. Ne biliyim aklim karisti. 500 gr masallah 2 hafta surmuyo yiyolar

Zaten netten baktiktan sonra pahali olduguna karar verdim. Quikte de boyali parcalar yok o yuzden kullaniyorum en azindan gramaji sisirmiyolar bosuna. 400 gr kabuksuz yem de 10 lira. 500 gr baska yemlerde 10 tl etiket atmislar. Ne biliyim aklim karisti. 500 gr masallah 2 hafta surmuyo yiyolar
Ben malum daha çok alıyorum kabuksuz yem tavsiye etmem sindirimde problem oluyor

Kabuksuz yemi yem kiramayan ama anasi babasi doven yavru kusuma almistim. O da zaten 2 gunde diger kardeslerinden ogrenmisti :D kaldi elimde normal yemle karistiriyorum bende.

15 tl aldım az evvel.. boyalı parça var mı peki bunda?

Kabuksuz yemi yem kiramayan ama anasi babasi doven yavru kusuma almistim. O da zaten 2 gunde diger kardeslerinden ogrenmisti :D kaldi elimde normal yemle karistiriyorum bende.
İyi yapmışsınız o halde

Ekli dosyalar

• D075E2C7-3777-41F9-ACFA-C6A2F2BF4D22.jpeg
    D075E2C7-3777-41F9-ACFA-C6A2F2BF4D22.jpeg
    999.4 KB · Görüntüleme: 15
Benim yem bundan degil o yuzden bisey diyemicem acmadan anlasilmaz. Benim kullandigimin ustundeki resimde boyali parcalar var gibi duruyor ama icinde yok

Boyalı parçalar ne peki? Zararı var mı?

Boyalı parçalar ne peki? Zararı var mı?
Bayat ekmeğin içini gıda boyası ile renklendirip karıştırıyorlar maksat kilodan kar olsun renkli göze hoş görünsün [emoji1] kuşlar yemiyor zaten ama ben aldığımda her ihtimale karşı tüm yemi elekten geçirip ayıklamıştım

Gramaji arttirmak icin yapiyolar kuslarin cogu yemez bile. Boya bu sonucta elbet bi gun zarari gorulur

Bende bir de eurogold var bunda da o parcalar yok

Ekli dosyalar

• 15369488952001322113249.jpg
    15369488952001322113249.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 15
5 paket aldim 2 haftada bir yem almaya gitmekten biktim :D

Evet o kucuk renkli parcalar