Karadeniz Pet

Kuşlar çok korktu nasıl sakinleştirebilirim?

Tugaykav

Yeni Üye
Kuşlar 5 aylık ikiside yeni sahiplendim az önce. 1 kilometre yürümek zorunda kaldım dışarıda taksi bulamadım eve kadar korktular. Tünekte ağzı açık nefes alıyorlardı hızlı hızlı. Bende yere insinler su içsinler istedim tüneği çıkardım şimdi korkudan tüneğe bile binmiyorlar ne yapacağımı şaşırdım? Eve alışmaya çalışıyorlar sanırım. Ne yapayım? Resimlerini linke koyabildim bakarsanız?

Kuşlar 5 aylık ikiside yeni sahiplendim az önce. 1 kilometre yürümek zorunda kaldım dışarıda taksi bulamadım eve kadar korktular. Tünekte ağzı açık nefes alıyorlardı hızlı hızlı. Bende yere insinler su içsinler istedim tüneği çıkardım şimdi korkudan tüneğe bile binmiyorlar ne yapacağımı şaşırdım? Eve alışmaya çalışıyorlar sanırım. Ne yapayım? Resimlerini linke koyabildim bakarsanız?

Hiçbir müdahale etmeyin,ara ara kuslarla konusun.Zamanla düzelir.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zamanla ortama alışırlar merak etmeyn

Allah bağışlasın öncelikle.
telefonuzla onlara şarkı ya da kuş videosu açın belki sakinleşirler.

sanırım kafeste tek tünek var 2 kişi oldukları için 2 tünek daha iyi olur bence ayrıca plastik tünek kullanmayın ahşap tünekle değiştirin. Bir müddet sadece izleyip takip edin birkaç gün içinde eve ve ortama alışıp rahat hareket etmeye başlayacklardır.

Geri