Karadeniz Pet

Kuslarda vazelin kullanimi ?

Srelenka

Meraklı Üye
Hayirli gunler bugun 3 petshop dukkanina gitim kuslarda mantar olusumunu vazelin sür duzelir dediler burdaki arkadaslarda farkli bir merhem tavsiye ediyorlar sizce mantar durumunda vazelin kullanmak uygunmu dusunceleriniz neler ?

Vazelinin de işe yaradığını söyleyenler var. İmkan var ise mantar için olan kremleri temin etmek en doğrusu olur.

Türkçede mantar diye geçse de gagada ve ayaklarda pul pul döküntüye yol açan şey aslında küçük akarlar. Vazelin, zeytin yağı, merhem akarın havayla temasını kesip akarı nefessiz bırakıyor.

Ben vazelin kullanıyorum.Sebebi ise bende avipom diye bir mantar kremi var.Çok ağır bir kokusu var bu kuşu daha çok etkiliyor ve sersemletiyor.En azından benim kuşum da böyle oldu.Bu nedenle kullanmayı kesip vazelin sürdüm.Mantar değil kurumuş demişti Selçuk bey burada. Ama mantar da etikili. Kullanmasını tavsiye ettiğimiz kişiler de işe yaradığını gördüm. Ancak ben bu koku olayını sadece avipom için diyebilirim. Diğer kremleri kullanmadım. Ama ben böyle bir durumda karşılaşırsam ki inşallah karşılaşmam vazelin sürerdim. Tabi herkesin kendi tercihi.

Geri