Karadeniz Pet

Kuslarda vitamin seçimi?

Srelenka

Meraklı Üye
Selamun aleykum arkadaslar kuslarimiza vitamin olarak mevsimine gore sebze meyvemi yoksa multivitamin mi kullanmaliyiz birde probiyotik olarak ne kullanmaliyiz en iyi probiyotik nedir? Simdiden tesekkurler.

Meyve sebze olur olmasına da uğraştırıcıdır. Verip en geç 2-3 saat sonra geri çekilmelidir. İyi dezenfekte ederek verilmelidir ve kurutularak verilmelidir dolayısıyla hele kuş sayısı fazlaysa profesyonel vitaminler daha mantıklı. Birde atıyorum multivitaminden kuşun aldığı demirin aynı miktarını sebzeden alması için atıyorum yaklaşık yarım kilo ıspanak yemesi gerekir ki kuş bu miktarı 1 haftada yiyemez.
Bence Probiyotiğin en iyisi diye birşey yoktur. Ben Diazeyme kullanıyorum nispeten ucuz ve bence aynı etkiye sahiptir. Pahalı ürünler genelde insanlarda psikolojik kalite hissi uyandırır. Tabiki kaliteli ürün maliyetli ve pahalı olur. Ama bence probiyotik açısından diazeyme 4 kat daha pahalı probiyotikle aynı etkiye sahip. Yanılıyor olabilirim ama ben öyle düşünüyorum.

Merhaba. Vitamin olarak Aminoplus kullanıyorum (Viyamin ve aminoasit çözeltisi), Probiyotik olarak Haink's Bio Sacc kullanıyorum.
Bir(kaç) kuş besleseydim, vitamin vermezdim sanırım. Haftada bir meyve ya da sebze yeterli olur. Verilme şekli konusunda Selçuk ustaya katılıyorum. Prebiyotik olarak da evde mayalanmış yoğurt suyu haftada birkaç gün verilebilir.

Merhaba. Vitamin olarak Aminoplus kullanıyorum (Viyamin ve aminoasit çözeltisi), Probiyotik olarak Haink's Bio Sacc kullanıyorum.
Bir(kaç) kuş besleseydim, vitamin vermezdim sanırım. Haftada bir meyve ya da sebze yeterli olur. Verilme şekli konusunda Selçuk ustaya katılıyorum. Prebiyotik olarak da evde mayalanmış yoğurt suyu haftada birkaç gün verilebilir.
Peki abicim sulukta vitamin verdigimizde ayri bir suluktami verelim. Yoksa haftada bir kendi sulugunun icinemi koyalim.

Peki birsey soracam siz kuslariniz icin hangi urunleri kullaniyorsunuz mama felan ne veriyorsunuz hocam?
Estağfirullah . Ben hobi e ve hobi s kullanıyorum vitamin olarak . Probiyotik olarak da diazyme 256 kullanıyorum . Mama olarak da powermax var şuan ama bitince kendim evde yapacağım mamayı .

Estağfirullah . Ben hobi e ve hobi s kullanıyorum vitamin olarak . Probiyotik olarak da diazyme 256 kullanıyorum . Mama olarak da powermax var şuan ama bitince kendim evde yapacağım mamayı .
Reis birde hobi e ve s ye baktim cift kuslar icin ciftlestirmek icin kullaniliyor diye gordum normal tek kustada kullanilabilirmi?

Her vitamin doz aşımında tüye sokar. Haftada 1-2 kez önerilen dozlarda kullanılırsa sorun olmaz. Muhabbet kuşu için yarı oranında fazla doz katılabilir suya. Çünkü muhabbetler az su tüketir.

Merhaba, suya katılan vitamin mineral solisyonlarının az miktarı meyve sebzeye göre daha etkilidir tabi. Fakat ben bunların yanında haftada bir iki kez kuşlara meyve sebze verilmesinden yanayım; bizim gibi kuşlar da bu tatları seviyor. Gelecekte geçen bilim kurgu filmlerinde insanların besin ihtiyaçlarını haplarla karşılaması sizce de çok sıkıcı görünmüyor mu :)

Merhaba, suya katılan vitamin mineral solisyonlarının az miktarı meyve sebzeye göre daha etkilidir tabi. Fakat ben bunların yanında haftada bir iki kez kuşlara meyve sebze verilmesinden yanayım; bizim gibi kuşlar da bu tatları seviyor. Gelecekte geçen bilim kurgu filmlerinde insanların besin ihtiyaçlarını haplarla karşılaması sizce de çok sıkıcı görünmüyor mu :)
Bu da başka bir bakış açısı. O zaman ne yapıyoruz ? İkisinden de veriyoruz :D

Geri