Karadeniz Pet

Kuşlarım ilk yumurtayı verdi

erkanuygur

Meraklı Üye
Merhaba salı sabahından cumartesiye kadar evde yoktuk bu arada kızımız yumurtlamis. İlk kez başıma geldiği için bilmiyorum devam yumurtalar gelirmi yani hepsini aynı zamanda yapıyor diye biliyordum farklı zamanlarda mi yumurta gelir.Yuvaliga girip yumurta üstüne yatması gerekmez mi.Birde yemlikteki yemleri yemeyip çoğunu yemlik dışına atıyorlar eskiden böyle yapmazlardı sebebi ne olabilir.Bu arada evde mama yaptım hiç yemediler hazır aldım onunda tadına bakmadilar bizimkiler cins sanırım [emoji1]
e2b7fd737f6411628245e7990a16915d.jpg
53d240c09be7716163d663552eb7d8cc.jpg
7c64015b2e5c836e003700561867c0dd.jpg

2 gün ara ile yapıyorlar ama benim ki 2. yumurta 4 gün sonra yaptı üstüne yattı sonra suan 3. yumurtayı aldım bekliyorum 4. yü fazla kontrol etmemekte fayda var ama insan ilk olunca yapamıyor allahtan kuşlarım evcilde benden rahatsız olmuyorlar.

Yavruluğun içine ufak talaşlardan koyunuz veya petshoplarda bulunan kumlar var muhabbet kuşu yavruluk kumu diye içinde tam var mı yok mu pek göremedimde

2 gün ara ile yapıyorlar ama benim ki 2. yumurta 4 gün sonra yaptı üstüne yattı sonra suan 3. yumurtayı aldım bekliyorum 4. yü fazla kontrol etmemekte fayda var ama insan ilk olunca yapamıyor allahtan kuşlarım evcilde benden rahatsız olmuyorlar.
Sen beni gulduyon abi :)

Hayırlı olsun yumurta inş bnde tadarım o zevki

İçine kum koydum ama anne hazırlık aşamasında hepsini dışarı attı kalanlar da bir köşede

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Salonda lar ses falan var ondan dolayı geç yapma ihtimali varmi dır?

Youtube kanalıma abone olun destek verin üretim konusuna da başlayacağım yakında abi

Abi benim erkek dişisini öldürmüştü 2.5 senelik bu ingilizi eşe attım sadece kur yaptıklarında kaşıma felan oluyordu dişi kızgındı her kurda yatışa geçiyordu ama öyle birbirine çok bağlı kuşlar değildi kızgınlık yumurtası olduğunu düşünüyorum belirtileri var mı ? 3. yumurta

3. Yumurta kızginlik olmaz . Çiftleşme olmuştur. Lakin ilk ise bir acemilik olabilir sabırla bekle abi acele etme 3 gün sonra tel. Flasiyla karanlıkta bak yumurta da kılcal damarlar.varsa bu iş tamamdır daha da elleme :)

birde şöyle bir sıkıntı var yavru hasta kuş almıştım ciddi enfeksiyon kapmış petshopta veterinere götürdüm kuşun gözler gitmişti son günleriydi antibyotik ile synbyotik ilaç verdi veteriner şuan durumu iyi kendine geldi. diğer kuşlara alışık ayıramıyorum kafeslerini ilgilenemiyorum balkonda yumurtalı diğer kuşlarım yavru kuş kafesin tellerine kafasını sokuyor sanki 1 haftadır kafesten cıkmaya çalışıyor stersten kaynaklı olabilir mi yoksa zararsız bi dışarı cıkma isteğimi kuş için zarar verecek bir hareketmidir sence

Dışarı çıkmak istiyor. Zararı yok . Lakin kontrol edin kafesi çıkacak bir yer bulmasın

Balkona koyayım dedim gece soğuk gündüz güneş çok sıcak bilemedim ne yapsam?