Karadeniz Pet

KUŞLARIM NEDEN BU ŞEKİLDE DURUYOR

cankrzli

Yeni Üye
Geçtiğimiz ay 6 aylık erkek muhabbet kuşumun yanına 8 aylık dişi muhabbet kuşu aldım( beyaz renkte olan). Dişi kuşum akşamları genelde resimdeki gibi teli ısırıp sabit bir şekilde bekliyor. Uyuyor mu anlamadım. Bu seferde erkek kuşta bunu taklit edip bu şekilde duruyorlar ara sıra. Normal bir şey mi bu ? Diğer sorumda geçen hafta erkek ve dişi kuşum sürekli yuvaya girip ordaki talaşlarla birşeyler yapıyordu. Bu hafta hiç girdiklerini görmedim. Erkek kuşumunun 1-2 sefer ayak atmaya çalıştığını gördüm ama dişi pek yanaşmadı sanırım hazır değil. Yemine takviye olarak nicar tohumu önerdiler onu kullanıyorum şuan. Yumurta maması hiç yemiyorlar çünkü daha önce hiç vermemiştim öyle şeyler. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Lütfen sadece tecrübeli olan arkadaşlar yazsın. Daha önce acemi arkadaşların tavsiyelerinden çok başım yandı. Teşekkürler şimdiden.
JVoQmW.jpg

Dişi ortam değişikliğinden dolayı geceleri bazende genelde tellerde asılı kalmayı tercih eder tunekte güvende hissetmez kendini. Benimde başıma gelmişti bende erkek kuşuma kendinden biraz büyük dişi aldim bulabildiğim en küçük dişiydi. Erkekte onu taklit ediyor bu böyledir zaten biri esnese diğeride esner. Geceleri kafesin yanina gece lambasi yada küçük masa lambasi gibi loş bir ışık koymaniz lazim bir süre. Karanliktan korktuğu için öyle yapıyor ortam karanlik olmayinca alışır tunekte uyumaya. Çiftleşme konusunda pek bir beklentiye girmeyin hem daha küçükler hemde dişi kendinden küçük erkegi kabul etmez kolay kolay. Daha erken yani.

Nijer kullanimina da ayrica dikkat edin. Aşırısı tüye girmesine neden oluyor. Tek başına bir kızıştırıcı değil zaten. Öyle olsa yemin içinde ki nijeri yiyen kuşlarin hepsi çiftleşir. Yumurtaya aliştirmaya çalışın surekli tekdüze yem olmaz.

Nijer kullanimina da ayrica dikkat edin. Aşırısı tüye girmesine neden oluyor. Tek başına bir kızıştırıcı değil zaten. Öyle olsa yemin içinde ki nijeri yiyen kuşlarin hepsi çiftleşir. Yumurtaya aliştirmaya çalışın surekli tekdüze yem olmaz.
Her gün sabahları düzenli olarak bırakıyorum yumurta mamasını fakat hepsi yere dökülmüş buluyorum yemiyorlar sanki

Pet shoptaki en büyük kafesi aldım. Düz dikdörtgen ortadan bölmeli kafesi almadım estetik gözükmüyor diye ama bunun da yeteri büyüklükte olduğunu söylediler
EOamPz.jpg
Tüneği 4-5 cm kadar yükselttim. Erkek 6 Dişi 8 aylık . Amacım üretim yapmak değil fakat 1 kere olsun yavru almak istiyorum. Tavsiyelerini dinlemek isterim. Mamaya nasıl alıştırmalıyım ? Neler kullanmalıyım ? ve sizin eklemek istedikleriniz varsa

Teşekkür ederim

Şu üstteki tüneği biraz daha yukarı tak bakalım ne yapacaklar..
Tüneği 4-5 cm kadar yükselttim. Erkek 6 Dişi 8 aylık . Amacım üretim yapmak değil fakat 1 kere olsun yavru almak istiyorum. Tavsiyelerini dinlemek isterim. Mamaya nasıl alıştırmalıyım ? Neler kullanmalıyım ? ve sizin eklemek istedikleriniz varsa

Geri