Karadeniz Pet

Kuşlarım sürekli bağırıyor

Nazlı123

Yeni Üye
Arkadaşlar erkek bir kuşum vardı. Çok mutluydu yani hep öterdi yanımıza gelirdi. Fakat 2 gün önce eş aldıktan sonra, her ikiside sabah akşam bağırıyor. Eşi ben seçmedim o seçti. Yeni aldığım için erkek kendini rahatsız hissediyor olabilir mi ? Erkeği dışarı çıkarıyorum, bu sefer içerdeki eşi bağırıyor ayrılmasın diye heralde. Eşi çıkarıcam ama daha 2 gün olmadı o yana bu yana çarpacak. Çok baş ağrıtıyor bağırışları. Var mıdır bir çözümü ?

Ayır kuşları e vitamini ve mama takviyesi yap tuvalikli kafeste erkeği bırak bu süre zarfında uçurma kuşları hele eşe attığın zaman kafesle bile uğraşma kendi hallerine bırak eşe atılan kuş uçurulmaz
Pekala ayıracağım. Biraz gözlemledim, erkek olan kur davranışlar yapıyor ve karışlık alamayınca bağırıyor. Yem vermeye çalışıyor ama dişi olan almıyor. Ama çok yakınlar, erkek olan tüyleri ile oynuyor, yan yana duruyorlar. Demem o ki bazı kur davranışları var ama bazıları karşılık vermeyince erkek olan bağırıyor.

Ayır kuşları e vitamini ve mama takviyesi yap tuvalikli kafeste erkeği bırak bu süre zarfında uçurma kuşları hele eşe attığın zaman kafesle bile uğraşma kendi hallerine bırak eşe atılan kuş uçurulmaz
Birde henüz yuvalık takmadım hemen kızışıp yavru yapmalarını pek istemiyorum ki zaten dişi olan dan o yönde bir tık yok

Geri