Karadeniz Pet

Kuşlarımdan yavru alamama sorunu

AB990

Meraklı Üye
Merhaba bu kuşlar eniştemin kendisi Ankaradaydı ve mavi kuş ile eşi vardı sonra kıbrısa gitti kuşlarıda götürdü eşi olan ölmüş ve daha sonra bu sarı kuşu almış birbirlerinin ağzına kusuyorlarmış dişi yuvaya girip çıkıyormuş fakat boşta olsa yumurta yapmamış hiç 10 aydır birliktelermiş
Mavi kuş 2014 doğumlu
Birde dişi erkeği dövüyor
Dişi olanda kahverengi kabuk bağlayıp döktü
Acaba neden yavru alamıyoruzdur ?

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    164.8 KB · Görüntüleme: 35
  • image.jpeg
    image.jpeg
    56.1 KB · Görüntüleme: 30
  • image.jpeg
    image.jpeg
    59.4 KB · Görüntüleme: 30
  • image.jpeg
    image.jpeg
    144.6 KB · Görüntüleme: 29
Usta üreticiler yazar diye düşünüyorum ama birçok faktör olabiliyor.

yumurtalayana kadar iki günde bir ya da her gün yumurta maması verin. ben böyle çok kısa zamanda sonuç aldım.

mama verildiği halde kuşlar yumurtlamıyorsa tabi başka bir sıkıntı vardır.

-1yada yarim adet haslanmis yumurta
-rendelenmis havuc
-cicibebe biskuvisi
-nijer tohumu
Yumurtanin kabullarinida unufak et hepsini karistir al sana mama:) benim ciftlerde 5 aydir ayniydi kardes, agizlarina kusuyo disi yuvaya girip duruyodu daha 20 gun once yumurtladi, cok rahatsiz etme kuslari, kusmaya basladiysa yuvaya giriyosa ergec olacaktir.

-1yada yarim adet haslanmis yumurta
-rendelenmis havuc
-cicibebe biskuvisi
-nijer tohumu
Yumurtanin kabullarinida unufak et hepsini karistir al sana mama:) benim ciftlerde 5 aydir ayniydi kardes, agizlarina kusuyo disi yuvaya girip duruyodu daha 20 gun once yumurtladi, cok rahatsiz etme kuslari, kusmaya basladiysa yuvaya giriyosa ergec olacaktir.
Hangi sıklıkla kullanayım ?
Ortam olarak nasıl olmalı yaşları nasıl sizce

Disi biraz kucuge benziyor ondan olabilir yavru gibi sanki

Disi biraz kucuk gibi, kendini hazir hissetmiyodur ondan ciftlesip yavru yapmiyodur bence, agizlarina kusuyolarsa yuvaya giripcikiyosa kuslar anlasiyo demektir. Disinin dövmeside erkegin biranonce ciftlesmek istemesini engellemek icindir, disi hazir oldugunda yapar yumurta merak etme, haftada iki kez bu yumurta mamasindan ver, petshoptan sularina katmalik vitamin al, kafeste mutlaka kalamar kemigi bulunsun, kafes cok sesli cocuklarin falan rahatsiz etmeyecegi bi yerde olsun, kafese elini sokup kuslari korkutma( yem su mama verme haric) kafesin sabit belli bi yeri olsun degistirip durma. Bu kadar yeterli bence, daha tecrubeli arkadaslar biseyler yazarsa onlarida dikkate alirsin ben boyle yaptim suan yuvalikta 5 yumurta var diside kuluckada insallh yavrularda cikar:)

Ama bence bikac ay daha beklersin disi kucuk gibi geldi bana resimde oyle gordum yani resim yaniltmista olabilir, erkek belli ama buyuk ciftlesmeye hazir saglikli gozukuyo, anlasiyolarsa ayirma disinin buyumesini bekle olur bence, cunku zor es tutarlarmis muhbbet kuslari hazir bunlar anlasiyorken ayirma bekle hazir olmalarini, yuvalikta takili dursun bakarsin yumurtlamis:)

Disi biraz kucuk gibi, kendini hazir hissetmiyodur ondan ciftlesip yavru yapmiyodur bence, agizlarina kusuyolarsa yuvaya giripcikiyosa kuslar anlasiyo demektir. Disinin dövmeside erkegin biranonce ciftlesmek istemesini engellemek icindir, disi hazir oldugunda yapar yumurta merak etme, haftada iki kez bu yumurta mamasindan ver, petshoptan sularina katmalik vitamin al, kafeste mutlaka kalamar kemigi bulunsun, kafes cok sesli cocuklarin falan rahatsiz etmeyecegi bi yerde olsun, kafese elini sokup kuslari korkutma( yem su mama verme haric) kafesin sabit belli bi yeri olsun degistirip durma. Bu kadar yeterli bence, daha tecrubeli arkadaslar biseyler yazarsa onlarida dikkate alirsin ben boyle yaptim suan yuvalikta 5 yumurta var diside kuluckada insallh yavrularda cikar:)
Ama bence bikac ay daha beklersin disi kucuk gibi geldi bana resimde oyle gordum yani resim yaniltmista olabilir, erkek belli ama buyuk ciftlesmeye hazir saglikli gozukuyo, anlasiyolarsa ayirma disinin buyumesini bekle olur bence, cunku zor es tutarlarmis muhbbet kuslari hazir bunlar anlasiyorken ayirma bekle hazir olmalarini, yuvalikta takili dursun bakarsin yumurtlamis:)
Çok teşekkür ederim inşallah sizin yavrularınızda sağlıklı şekilde büyürler iyi akşamlar

Geri