Karadeniz Pet

Kuslarin cinsi ye yasi nedir

Tefo040

Yeni Üye
Merhaba. Arkadaslar bu kuslarin cinsi nedir.sari renk kus ufak duruyo maviden, ve sürekli birbirlerini kasiyorlar

Ekli dosyalar

• IMG_1813.JPG
    IMG_1813.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 26
  • IMG_1812.JPG
    IMG_1812.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 23
Mavi kuş erkek 35 günlük falan yeni yeme düşmüş sarı dişi 7-8 aylık cıvarında

Herkese selam,
Bu arkadaşın yaş, cinsiyet ve ırkı konusunda desteğinizi rica ederim.
Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• 20170121_200219.jpg
    20170121_200219.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 17
Mavi olanin 1,5 aylik olduna eminmisin ??

Ekli dosyalar

• IMG_1815.JPG
    IMG_1815.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 18
İkisi de yavru bence. Ama sarı olanı net göremedim. Daha yakından çekebilirsen belki net bir şeyler söyleyebiliriz.
Mavi olansa daha 30-40 günlük bir kuş.

Herkese selam,
Bu arkadaşın yaş, cinsiyet ve ırkı konusunda desteğinizi rica ederim.
Saygılarımla.
Kendi başlığınızı açarsanız daha rahat cevap alırsınız.
Fotoğrafın açısından ırkını bilemiyorum ama iki aylık civarı yavru bir erkek olduğunu söyleyebilirim.

Mavi erkek olan yaklasik 1 aydir bende. Sari olan 2 haftadir. Satan Arkadaş mavi olana 2 aylik demisti. Bunlar sürekli öpüsüyorlar. ??

Ekli dosyalar

• IMG_1820.JPG
    IMG_1820.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 16
  • IMG_1822.JPG
    IMG_1822.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 18
  • IMG_1818.JPG
    IMG_1818.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 17
İlk fotoğraflarda mavili kuşun gagasında siyahlık varken yenilerde yok. O nasıl oluyor anlamadım. Çünkü gagalarındaki kararma 40 günden sonra gidiyor.
Sarılı konusunda da fikrim değişti gibi. Ceresi kahverengiye dönmeye başlamış sanki. Bu da sekiz dokuz aylık bir kuş olabileceğini gösteriyor diye düşünüyorum.

İlk fotoğraflarda mavili kuşun gagasında siyahlık varken yenilerde yok. O nasıl oluyor anlamadım. Çünkü gagalarındaki kararma 40 günden sonra gidiyor.
Sarılı konusunda da fikrim değişti gibi. Ceresi kahverengiye dönmeye başlamış sanki. Bu da sekiz dokuz aylık bir kuş olabileceğini gösteriyor diye düşünüyorum.
Resim cektikten sonra fark ettim. Tutup temizledim gagasini, bisey yapismisti. ? Yaniltici olduysa kusura bakma.

Resim cektikten sonra fark ettim. Tutup temizledim gagasini, bisey yapismisti. ? Yaniltici olduysa kusura bakma.
Estağfurullah. Yanlış bilgi vermeyelim, önemli olan o.
Mavi kuşunuz da üç aylık dediylerse üç aylıktır. Çünkü daha ilk tüyüne girmemiş. Daha büyük olabileceğini sanmam.

2.5 3 ay civari erkek disi yetiskin ve kizismis erkegin zamana ihtiyaci var

Geri