Karadeniz Pet

Kuşm Kurumaya yakalandı

teşekkürler tarttık 37 gram geldi. Normal galiba.
37 gr olan bir kusa kurumada denmez. Şuan için bu agirligi baz alacağız, yarin tekrar tartin ve devamlı dışkı atın. Eğer ağırlıkta düşüşler olursa sıkıntı var demektir.

Güzel bir vitamin kullanabilirsiniz ya da probiyotik bunlarda kuşlar için ek oluyor sitede güzel öneriler mevcut.

üstteki dışkıyı yeni yaptı. dışkıda yem yok. kusta kusma yok. keyfimiz yerinde. dal darıyı yiyor. aspur yiyor. dışarı çıkmak istiyor. şimdi durumlar böyle. @Recai @eyunal
Screenshot_20210112-203331_Gallery.jpg

Beslenmesini takip edin yinede yem yedirin mutlka besinsiz kalırsa bünyesi güçsüz kalır oh kuşumun bişeli yokmuş deyip ilgisiz kalıp raahat davranmayın yinde kuşlar hastalıklarını belli etmiyorlar

kuşum sürekli yem veya dal darı yiyor. gözlemini yapıyorum. iştahı maşallah yerinde. suyu falan iyi içiyor.

Sık sık dışkı güncellemesi yapacağım. Şu an durum bu. Sindirilmemiş yem yok dışkıda. Hareket ve iştah yerinde.
Screenshot_20210113-004756_Gallery.jpg

tamam teşekkürler yardımınız için. hebüz probiyotik almadım. kusumun dışkısı su sadece. neden böyledir? yemini güzelce yedi ama dışkısı kötü maalesef.
Evet almalısınız ama ben olsaydım probiacti bird almazdım.Onun yerine Entrobac,Oro-Dıgest-Probi-Zyme tercihlerim arasında olurdu.

Dışkıların geneli en soldaki dışkı gibi. Kuş bugün akşam 39 gram geldi. kabarıklık hiç yok. hareket olarak yerinde durmuyor. probiyotiği temin edemedim henüz. Ama en kısa sürede temin etmeye çalışacağım. bir günde 2 gram alabilir mi kuş? belki de dün açken tartmışızdır ondan da olabilir. Durumlar böyle. bi sıkıntı yok. Ayrıca dışkıda yem yok. üstüne yem yapışmış.
Screenshot_20210114-002635_Gallery.jpg

Dışkıların geneli en soldaki dışkı gibi. Kuş bugün akşam 39 gram geldi. kabarıklık hiç yok. hareket olarak yerinde durmuyor. probiyotiği temin edemedim henüz. Ama en kısa sürede temin etmeye çalışacağım. bir günde 2 gram alabilir mi kuş? belki de dün açken tartmışızdır ondan da olabilir. Durumlar böyle. bi sıkıntı yok. Ayrıca dışkıda yem yok. üstüne yem yapışmış.
Ekli dosyayı görüntüle 50908
Probiyotik ile birlikte eczaneden ge oral alıp tam dolu suluğa 2 3 pirinç tanesi kadar ekleyip verin. Eğer 3 gün probiyotik ve elektrolit takviyesinden sonra geçmezse ilaç başlanılması gerek.

Geri