Karadeniz Pet

Kuşum 2 aylık oldu hala ak darı kıramiyor

Mhmtem1n

Meraklı Üye
20191018_230906.jpg
Kuş 1 aydır bende 35 günlükken aldım daldarıdan başka bir şey yemiyor bugn vermedim ak dari koydum kafesim tabanina yemlkte surekli zaten bulunuyor ama kuş aksama kdr sadece dağitmiş ak dari ve aspuru akşam bakrğmda baya acikmıstı mecbur verdim yine dal darı nasıl ögrence acil yardım.

Merhabalar aynı problemi bende yaşıyorum hala kıramıuor 40 günlük yavru. bana kırık yem al diye tavsiye ettiler ama bizimkisi onuda yemedi yerde herşey var aspur dal darı ak darı, yulaf sadece yulafa vuruyor kendini gerisine dokunmuyor umarım sebinse benimde soruna çare buluruz, benim ki çok çekimsiz kaldıda

Selam hayırlı geceler arkadaşlar öncelikle yem yemiyor diye birşey olamaz Allahın izni ile kuşunuz yem yer su içer bunu yapmayan kuş ölür zaten.
  • Aldığımız kuşlar bebek daha annesinden kardeşlerinden yuvasından ayrılmış onun durgunluğu var üzerinde ve yeni bir ortama gelmiş oda etkiliyor kuşu.
  • Tabi bu süreç böyle geçmeyecek zamanla alışacak bu süreçte yapmamız gereken çok basittir.
  • Kuşumuz için kafesimize kolay erişebileceği yerlere suluk ve yemliklerimizi takmalıyız. Örneğin tünekte duruyorsa tüneklerin bulunduğu yerlere. Kafes tabanında duruyorsa taban kısmına yakın yerlere suluk ve yemliklerimizi koyalım. Yukarıda tünekte duramayan yavrularımız varsa aşağıya tünek koyalım zamanla tünekte durmayı öğrenip yukarı çıkacaktır.
  • Ev ortamına alışması için kafesimize dal darı koymamızda sakınca yoktur. Kuş anne ve babasının yanında dal darı yediği için sürekli onu yemek isteyecektir.
  • Normal yeme alışması için dal darıyı vermiyoruz kuş nerde sürekli duruyorsa oraya yem koyuyoruz yukarıda yazdığım yerlere.
  • Normal yem olarak kırık yem açık yem yulaf ak darı felan o şunu dedi bu bunu önerdi sürekli araştırma yapıp kuşa farklı yemler vermeyeniz.
  • Yavru kuş erişkin olana kadar sabit yem alıp ona alışmasını sağlayalım. Tavsiye olarak versele laga yem öneriyorum 1kg paketler petshopta bulabilirsiniz.
  • En önemli nokta kuşu rahat bırakalım alışana kadar sürekli rahatsız etmeyin siz suyunu yemini koyun günde 1-2 defa bakın yeterli olucaktır.
  • Daha sonra kuş öterek size haber verecektir ben hazırım alıştım eve artık :)
Umarım yardımcı olabilmişimdir iyi hobiler...

Malesef benim yavruyu kaybettim. Yani sorumlusu benim o çok üzüyor, denetimli biri olsaydı belki böyle sonuçlanmazdı, umarım sizlerde aynı sorun olmaz

Usta benim kuş akbdari yemiyor dal dariyi iyi yiyor masallah ama ak dariya alistiramiyorum

Geri