Karadeniz Pet

Kuşum 4 gündür ishal ve halsizleşti

Ben iki defa denedim yine yemedi, sebzeli şekilde vermiştim
Rendeleyerek mama kabında verin. İçine yemesi için yulaf vb. yemler serpiştirebilirsiniz. Elinizle vermeyi deneyebilirsiniz. Bir kere alıştılar mı zaten ordan sonra gidiyor. Hemen hemen her kuş yedikten sonra müptelası oluyor zaten. Alıştırması bazı kuşlar için zor olabiliyor tabii ki.

Hadi ya o zaman sipariş vereyim mecbur bekleyeceğim şimdi patatesi veriyorum fakat sirkeli su da koysam sorun olur mu acaba?
Sirkeli suyu ben ayda bir kez veriyorum 2-3 damla olarak suluklarına. Çok etkili bir şey değil ama şimdilik haftada bir olacak şekilde verebilirsiniz.

tam dolu suluğa 10 damla olarak kullanılıyor. normal şartlarda haftada iki kullanılır ama sizin kuşunuz ishal o yüzden 2 günde bir kullanın
Bugün attığınız ürün geldi probiyotik takviyesine başladım fakat kuşumun suluğuna 2 gündür pirinç suyu koyuyordum biraz daha iyi gelmiş gibiydi bugün ise suluğa probiyotiği koyunca yaklaşık 3 saat oldu yine bi halsizleşme oldu acaba kullanmamalı mıyım bi sakıncası olmaz dimi?

Probiyotiğin zararı olmaz.
Ek besinler vermeyin ishali geçene kadar.
Patates haşlaması verebilirsiniz probiyotiğin yanında ek olarak.

Probiyotiğin zararı olmaz.
Ek besinler vermeyin ishali geçene kadar.
Patates haşlaması verebilirsiniz probiyotiğin yanında ek olarak.
Ek besin vermiyorum patates haşlıyorum fakat onu da yemiyor kendi elimle yedirmeye çalışıyorum az az pirinci lapa yapıp suyunu suluğuna koyuyodum o iyi gelmişti daha iyiydi ishali daha az suluydu ama probiyotiği koyunca yine fazla gelmeye başladı acaba pirinç suyuna geri mi dönmeliyim?

Ek besin vermiyorum patates haşlıyorum fakat onu da yemiyor kendi elimle yedirmeye çalışıyorum az az pirinci lapa yapıp suyunu suluğuna koyuyodum o iyi gelmişti daha iyiydi ishali daha az suluydu ama probiyotiği koyunca yine fazla gelmeye başladı acaba pirinç suyuna geri mi dönmeliyim?
İshalin neye bağlı gelişti ? Bunu bilmeden bir şey demek doğru olmaz.
Üşütme ise zaten pirinç suyu patates vs.keserdi. Ama viral bir ishalse ilaç kullanmak gerekebilir.
Dışkıların fotoğrafını yükleyin.

İshalin neye bağlı gelişti ? Bunu bilmeden bir şey demek doğru olmaz.
Üşütme ise zaten pirinç suyu patates vs.keserdi. Ama viral bir ishalse ilaç kullanmak gerekebilir.
Dışkıların fotoğrafını yükleyin.
Dişi kuşumun gaga etrafında mantarı var diye mantax ilacı kullanmıştım 1 buçuk günlük ondan sonra ishal oldu direkt kestim ilacı bugün 1 hafta oldu sanırım ishal olalı 2 gündür dediğim gibi pirinç suyu iyi gelmiş gibiydi.

Dişi kuşumun gaga etrafında mantarı var diye mantax ilacı kullanmıştım 1 buçuk günlük ondan sonra ishal oldu direkt kestim ilacı bugün 1 hafta oldu sanırım ishal olalı 2 gündür dediğim gibi pirinç suyu iyi gelmiş gibiydi.
1-2 gün daha pirinç suyunu uygulayın. Kafesinde de haşlanmış patetes bulunsun. Merak edip yiyebilir. Üzerin az miktarda yem serpiştirin..

1-2 gün daha pirinç suyunu uygulayın. Kafesinde de haşlanmış patetes bulunsun. Merak edip yiyebilir. Üzerin az miktarda yem serpiştirin..
Dal darı da almıştım o iyi gelir mi bi bilginiz var mı onu da uygulayayım? Bu arada çok teşekkürler patatesi koyayım kafesine yine

Dal darı da almıştım o iyi gelir mi bi bilginiz var mı onu da uygulayayım? Bu arada çok teşekkürler patatesi koyayım kafesine yine
Dal darının ishali geçirme etkisi var. Ama tek başına geçirecek kadar değil. Yine de kafeste bulunması iyi olue.

Onu da arada vereyim o zaman kafeste durunca bitirecek kadar yiyor çünkü çok teşekkürler
Evet, kolay kırıldığı ve yeme nazaran daha lezzetli olduğu için yem yerine onu tercih eder.
Ek olarak kafesi peteğin yanına yaklaştırabilirsiniz.
Rica ederim.

Kekik çayı dene bide benim kuşum aynı böyleydi dışkısı şimdi düzeldi ama tüm yem kutularını temizledim yeniden yem koydum sirkeyle yıkadım suluklarını vs hepsini eldin geçirdim dal darı veriyordum dal darı sanırım bayattı dam uç kısımlarında küf gibi koyuluk görünce dal darıları attım dediğmi gibi kekik ishale iyi geliyor zaten bi zararı olmaz biraz içirebilirsin tarifini istersen eğer yarım çay kaşığı kekiği bir bardak sıcak suda 5-10 dk demle çok acı olmasın sonra süz kekikleri başka bardağa onun ılımasını bekle ve suluguna koy en azından doğal yöntem iyi gelebilir

Evet, kolay kırıldığı ve yeme nazaran daha lezzetli olduğu için yem yerine onu tercih eder.
Ek olarak kafesi peteğin yanına yaklaştırabilirsiniz.
Rica ederim.

Kekik çayı dene bide benim kuşum aynı böyleydi dışkısı şimdi düzeldi ama tüm yem kutularını temizledim yeniden yem koydum sirkeyle yıkadım suluklarını vs hepsini eldin geçirdim dal darı veriyordum dal darı sanırım bayattı dam uç kısımlarında küf gibi koyuluk görünce dal darıları attım dediğmi gibi kekik ishale iyi geliyor zaten bi zararı olmaz biraz içirebilirsin tarifini istersen eğer yarım çay kaşığı kekiği bir bardak sıcak suda 5-10 dk demle çok acı olmasın sonra süz kekikleri başka bardağa onun ılımasını bekle ve suluguna koy en azından doğal yöntem iyi gelebilir
Ben de kafesini yemliklerini falan tamamen önce sabunlayıp yıkıyorum sonra da sirkeyle tekrar temizliyorum, sıcak yerde tutuyorum özellikle. Onu halsiz görmeye dayanamıyorum yerinde asla duramazdı çünkü kafesinin kapısı açık olduğu halde kafeste duruyor bazen keyiflenip çıkıyor. Sürekli bi şeyler deniyorum kuşun midesini iyice karıştırmış olmayayım emin olamadım yarın yine pirinç suyuyla devam etmeyi planlıyordum..

Sen bilirsin seni anlıyorum kuş rahatsızlanınca aklı ona ğidiyor insanın sen bildiğin gibi devam et baktın değişim yok ilerde denersin aklınra olsun internettede kekik ishal düşmanı yazdığı için ben denemiştim belkide ishal sebeplerine göre değişir. İnşallah iyileşir kuşun . Sıvı kaybına dikkat et ama ge oral kullan sıvı kaybı tehlikeli

Sen bilirsin seni anlıyorum kuş rahatsızlanınca aklı ona ğidiyor insanın sen bildiğin gibi devam et baktın değişim yok ilerde denersin aklınra olsun internettede kekik ishal düşmanı yazdığı için ben denemiştim belkide ishal sebeplerine göre değişir. İnşallah iyileşir kuşun . Sıvı kaybına dikkat et ama ge oral kullan sıvı kaybı tehlikeli
Sürekli su yöneltiyorum suluğundaki suyunu da tazeliyorum, sık sık içmesine dikkat ediyorum ama tabii ki bu yeterli değil. Probiyotik almıştım fakat o da iyi gelmedi gibi hissettim. Dediğin gibi şimdilik pirinç suyunu deneyeyim olmadı senin dediğine bakarım. İnşallah iyileşir gerçekten çok üzülüyorum. Çok teşekkür ederim

Sürekli su yöneltiyorum suluğundaki suyunu da tazeliyorum, sık sık içmesine dikkat ediyorum ama tabii ki bu yeterli değil. Probiyotik almıştım fakat o da iyi gelmedi gibi hissettim. Dediğin gibi şimdilik pirinç suyunu deneyeyim olmadı senin dediğine bakarım. İnşallah iyileşir gerçekten çok üzülüyorum. Çok teşekkür ederim
Size gösterdiğim probiyotik piyasada bulabileceğiniz en iyi üründür ama özünde bunlar tedavi için değil hastalanmasınlar diye kullanılıyor. Gerekli olan her şey söylenmiş ek olarak sadece bunu söyleyeyim dedim. Probiyotik kullanmaya devam edin yararını görürsünüz mutlaka.

Size gösterdiğim probiyotik piyasada bulabileceğiniz en iyi üründür ama özünde bunlar tedavi için değil hastalanmasınlar diye kullanılıyor. Gerekli olan her şey söylenmiş ek olarak sadece bunu söyleyeyim dedim. Probiyotik kullanmaya devam edin yararını görürsünüz mutlaka.
Evet siz dedikten sonra ben de araştırdım faydası görülmüş baya fakat ben yine tetikliyor gibi hissettiğimden 3-4 saat içinde suyunu değiştirdim. Bi kaç gün daha pirinç suyu kullanmayı düşünüyorum ondan sonra probiyotik takviyesi yapayım diyorum. İnşallah 1 2 gün içinde toparlanır. Tekrardan teşekkür ederim.

Geri