Karadeniz Pet

Kuşum beyaz bir şey çıkardı ya kusmuk ya dışkı ama bilmiyorum lütfen yardım edin

Sydatsy

Yeni Üye
Kuşum az önce koluma böyle beyaz bir şey bıraktı ama kusmuk mu yoksa dışkı mı bilmiyorum bu nedir acaba? Ayrıca gün içinde de dışkısı sulu ancak hayvanın enerjisinde,yemesinde içmesinde hiç bir sorun yok çok neşeli ilk kez böyle bir durum yaşıyorum

Ekli dosyalar

• 7F85A895-C407-47B7-B47D-91F2108E2C87.jpeg
    7F85A895-C407-47B7-B47D-91F2108E2C87.jpeg
    195.1 KB · Görüntüleme: 16
Ayrıca bir kaç gündür kanadını böyle yapıp ağzını fotoğraftaki gibi açıyor bu da sebebi olabilir mi? Ayrıca ağzını açıp tak tak diye sesler çıkartıyor?

Ekli dosyalar

• 9A8E7C44-8DCA-4E1F-B9D0-C4A35A090EF7.jpeg
    9A8E7C44-8DCA-4E1F-B9D0-C4A35A090EF7.jpeg
    927.1 KB · Görüntüleme: 13
Fotoğraf diski gibi duruyor. Siz kısa bir video yükler misiniz fotoğraftan ne yaptığı anlasilmiyor çünkü.

Fotoğraf diski gibi duruyor. Siz kısa bir video yükler misiniz fotoğraftan ne yaptığı anlasilmiyor çünkü
Fotoğraf diski gibi duruyor. Siz kısa bir video yükler misiniz fotoğraftan ne yaptığı anlasilmiyor çünkü.
Video çekemiyorum hem çok sık yapmıyor hem de video çektiğimi anlayıp telefona uçuyor ama kısaca kanatlarını uçacakmış gibi açıyor ama uçmuyor aynı zamanda da gagasını açıp kapayarak tak tak gibi sesler çıkartıyor

Bulunduğu ortam sıcak mı. Bazen sıcaktan dolayı da ağız açma kapama veya kanat havalandırma yapabilirler. Yada solunum sıkıntısı olanlarda yapar. Birçok etken mevcut. Görmeden net bir şey söylemek sağlıklı olmaz.

Bulunduğu ortam sıcak mı. Bazen sıcaktan dolayı da ağız açma kapama veya kanat havalandırma yapabilirler. Yada solunum sıkıntısı olanlarda yapar. Birçok etken mevcut. Görmeden net bir şey söylemek sağlıklı olmaz.
Evet evet hava çok sıcak dolayısıyla oda da çok sıcak cam devamlı açık ona rağmen cereyanda kalmaması için kafesini direkt camın önüne değilde camdan etkilenmeyecek şekilde bırakmaya özen gösteriyorum

Evet hava akımına naruz kalmasın. Yemesi içmesi neşesi nasıl

Evet hava akımına naruz kalmasın. Yemesi içmesi neşesi nasıl
Normal her zaman nasılsa öyle. Uçuyor konuşuyor omzuma konuyor öpücükler arıyor bu olaydan sonra özellikle gözlemleyince yem yediğini gördüm ancak su içmesine şahit olmadım ya ben bakmayınca içti ya da içmedi

Su içtiğini görmemiş olabilirsiniz. Dediğim gibi ya ortaminiz sıcak ki öyle dediniz o yüzden o hareketleri yapıyor. Sürekli ağız kapama yaparsa o zaman çok normal değil. Kuyruk sekmesi var mı ona da bakın. Bunlar süreklilik arz ederse sıkıntı. Gozlemleyin bakalim.

Su içtiğini görmemiş olabilirsiniz. Dediğim gibi ya ortaminiz sıcak ki öyle dediniz o yüzden o hareketleri yapıyor. Sürekli ağız kapama yaparsa o zaman çok normal değil. Kuyruk sekmesi var mı ona da bakın. Bunlar süreklilik arz ederse sıkıntı. Gozlemleyin bakalim.
Kuyruğunda herhangi bir anormallik göremedim yaklaşık 4-5 saattir yaptığı her hareketi gözlemlemeye çalışıyorum. Ama bir sorun göremedim hatta kızgınlık döneminde olduğu için bizi de pek rahat bırakmıyor açıkçası elime, saçıma sürtünüyor ama dışkısı beni çok endişelendirdi

Anladım. Bazen yediği şeyler diskiyi etkileyebiliyor. Bu durum süreklilik arz etmediği sürece sorun olmaz. Size probiyotik entrobac öneririm. Kuşun bağırsak sagligi açısından çok önemli bir takviye. Petshoplarda satilmiyor.

Geri