Karadeniz Pet

Kuşum bir anda donup kaldı

Emirhanavci

Yeni Üye
Kuşum bugün pek iyi değildi sabah olmasına rağmen yuvalığa girip uyumaya çalışıyordu şimdide kafesin alt kısmında donuk bir şekilde elime aldığımda vs hiçbir hareket yok ataklarını kontrol etmiyor sadece yatıyor ayakları üstünde duramıyor şok geçirmiş gibi sadece gözleri oynuyor yardımcı olabilir misiniz teşekkürler

Ekli dosyalar

• 281020231633241.jpg
    281020231633241.jpg
    149.7 KB · Görüntüleme: 43
Kuşum bugün pek iyi değildi sabah olmasına rağmen yuvalığa girip uyumaya çalışıyordu şimdide kafesin alt kısmında donuk bir şekilde elime aldığımda vs hiçbir hareket yok ataklarını kontrol etmiyor sadece yatıyor ayakları üstünde duramıyor şok geçirmiş gibi sadece gözleri oynuyor yardımcı olabilir misiniz teşekkürler
Merhana bir darbe aldı mı kuşunuz ya da yüksekten düşme,çarpma yaşadı mı? Kötü görünüyor.

Merhaba felç gibi duruyor dışkısı nasıldı ishalse sıkıntı vardır Bende işinin ehli değilim ama benimde bir kaç kuşum zamanında aynı şekil olmuştu sonra öldürler imkanın varsa veterinere götür bence tedavisi varmıymış yoksada diğer forumlar var bilem biri yardımcı olur sana

Merhana bir darbe aldı mı kuşunuz ya da yüksekten düşme,çarpma yaşadı mı? Kötü görünüyor.
Felç olmuş gibi duruyor.Kanatlarını da mı oynatamıyor? Bizim bir kuşumuzda ilk aldığımız zamanlar ayaklarının tutmadığı bir dönem olmuştu devit3 verdik bir süre toparlanmıştı. Yine de veterinere götürme imkanınız varsa götürün derim.

seninki önceden normalde nasıl davranıyordu bilmiyorum ama benimki için donuk durması onun normal davranışı, kafesinden çıkmaya da pek hevesli olmaz genelde, muhtemelen orada daha rahat ettiği ve güvende hissettiği içindir, ilk geldiği zaman elimde hiç hareket etmezdi ama zamanla alıştı, hala daha arada öyle durur. Beni asıl endişelendiren şey kuşunun tünekte değil de yerde durması oldu, genelde kuşlar hasta olduğunda veya ölüme yakın olduğu zaman kafesin altında durur diye biliyorum. Ama bana pek ölüm döşeğindeymiş gibi gelmedi, post u cumartesi atmışsın, şimdiye kadar hala geçmediyse ve hala veterinere gitmediysen bi git bence. Ek olarak kafesin telleri çok kirli duruyor, kafes hijyenine dikkat etsen iyi olur, ben her gün kafesini, yemini, suyunu temizleyip değiştiriyorum, belki de oradan bir hastalık kapmıştır

Geri