Karadeniz Pet

Kusum cok hasta lütfen yardım edin

Lil

Yeni Üye
1.5 2 aylık muhabbet kusum var. 2 ayak tutmuyor cok zor yuruyordu. Fakat vitaminler falan iyilesti. Bugun kafesin icinde cok fazla hareketliydi ve aksama dogru bi ayaginin tutmadıgini gordum. Ustune basamiyor. Ya yukari dogru cekiyor yada tünekteyse bi ayagini bosta birakiyor. İncittimi noldu bilmiyorum ne yapmalıyım lütfen yardim edin onu oyle gormeye dayanamiyorum.

Veterinere veya kuşu aldığın yere götürüp sorunu dile getirebilirsin. Eğer grip olmuşsa vitamin kullanman iyi olmuş. Geçmiş olsun inşallah iyileşir

• Beğen
Tepkiler: Lil
Muhabbet kuşlarının ayak çekmesinin iki sebebi vardır ya keyfi yerindedir ya da ayağını ısıtmaya çalışıyordur sanırım ayağını ısıtmaya çalışıyor sıcak bir yere alın tedaviye başlayın

• Beğen
Tepkiler: Lil
Ama bu bildigin basamiyor o ayagi kullanmiyor resmen. Yatar vaziyette duruyor surekli. Ayagini oynatmaya calistigimda ses cikarmiyor kirik yok anladigim kadariyla. Dun zeytin yagli pamugun arasina koydum ayagini insallah iyi olur

Eyer ayakta her hangi bir belirti yoksa vitamin ve kalsiyum eksikliğindendir takviyelerde bulunmak lazım kemik ve kas yapısı gereği kadar gelişmemiş olabilir ani felç lere dahi sebep olabiliyor bu durum

Apex toz vitamin veriyorum suyuna karistirip o yeterli olmuyormudur ? Felc olsa 2 ayaktada olurmu yoksa tek ayaktada gorulebilirmi. Ilk kez kus besliyorum cok uzgunum. Ayakta durmak aci veriyo resmen kusa. Kisa mesafe ucabiliyor.felc olan kuslar ucabilirmi

Geri