Karadeniz Pet

Kuşum çok kötü kusuyor ağzından beyaz sıvı geliyor

aleynaguner

Yeni Üye
Muhabbet kuşum iki gündür fena şekilde kusuyor. Dün kuşcu bize vitamin tarzı bir şey verdi adı avisolSe diye antibiyotik veremem ölür kuş dedi. Verdik akşam sabah çok iyiydi ama şuan tekrar başladı bu kusma. Ağzından beyaz sıvımsı bir madde artı öğütülmemiş yemler geliyor .ağzına yüzüne bulaşıyor.Veterinere gidip sordum ama bildiğiniz üzere pek bir bilgileri yok. Yarın başka bir veterinere göstereceğim. Ne önerirsiniz hayvan iyi durumda tepkileri sıcak tutuyorum.Bildiğiniz bir ilaç var mıdır? Kuşlarınızda rastladınız mı hiç? Lütfen yardım.

Foto ekledim her yeri kusmuk oldu çok az yıkadım ama hasta olur diye pek ellemiyorum.

Ekli dosyalar

• 20170508_164734.jpg
    20170508_164734.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 1,213
yemini alın.belli aralıklarla takın.biraz yesin ve tekrar alın. boylece sureklı yemeyip midesini de dinlendirir.onun dışında sakın yeşillik meyva veya baska bı yem turu, nijer tohumu, ballı yem fln vermeyın.suyunun gunde ıkı kez degıstırın.herhangi bi vitamın koymayın suyuna. kumu varsa onu da taze tutun.onu da yer bır ıhtımal mide rahatsızlığı için.salmayın en az 2 gun.düzelir

yemini alın.belli aralıklarla takın.biraz yesin ve tekrar alın. boylece sureklı yemeyip midesini de dinlendirir.onun dışında sakın yeşillik meyva veya baska bı yem turu, nijer tohumu, ballı yem fln vermeyın.suyunun gunde ıkı kez degıstırın.herhangi bi vitamın koymayın suyuna. kumu varsa onu da taze tutun.onu da yer bır ıhtımal mide rahatsızlığı için.salmayın en az 2 gun.düzelir
Teşekkürler cevabınız için. Şuan yemini alıyorum arada. Kustuktan sonra iyi oldu. Başka yem aldım inşallah onuda kusmaz. Yulaf veriyorum arada. İshali geçti gibi bugün daha iyi. İnşallah bişeyi kalmaz :)

Öncelikle mikostatin şurubu deneyin. Sabah akşam birer damla damlatın. Suyunada 10 damla kadar damlatın. Hergün tazeleyin. Kuşu aç bırakmayın. Açlıkla tedavi diye bir uygulama yok. Geçmezse antibiyotik verilecek.

Öncelikle mikostatin şurubu deneyin. Sabah akşam birer damla damlatın. Suyunada 10 damla kadar damlatın. Hergün tazeleyin. Kuşu aç bırakmayın. Açlıkla tedavi diye bir uygulama yok. Geçmezse antibiyotik verilecek.
Bu sabah tekrar kustu yine geçti sanmıştım. Dediğiniz ilacı alacağım şimdi.

açlıkla tedavi demedim zaten. demek istediğim hayvan kustukça midesi bosalacak. boşaldıkca yiyip doldurmakk ısteyecek.ve yorgun mide öğütemeyip tekrar kusturur. kendinizden duşunun, sız kusunca nasıl yapıyorsunuz? az yem ile midesi hem doyacak ama cok yem olmayacak, aynısını kendı kuşum yaşadı. 4 gun sürdü. dediğim şekilde yaptım ve şuan taş gibi kerata

Böyle bir tedavi şekli yok hayta. Yardımcı olmak istemen taktire şayan ancak yanlış öneriler ölüme kadar götürebilir. Emin olmadığınız önerilerde bulunmayın. Kuş köpüklü köpüklü kusuyor bunun midenin dinlenmesiyle geçeceği kanısına nasıl vardınız ?

kuş sindirilmemiş yem kusuyorsa bunun mideyle alakası yok kuşun ve bizim anatomimiz bambaşka, kursakta bir sıkıntı var arkadaşın dediği şurubu deneyin birde kursak mantarını bir araştırın bir ihtimal kursak mantarı olabilir

HERKESE MERHABA ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN ARKADASIM
BENİMDE SİZE BİR SORUM OLACAK
Sizden öğrenmem gereken birşey var. 1 yaşında erkek muhbet kuşum var çok haraketli ve sağlıklıydı 1 ay once halsizleşti tüy dökümüne girdiğini ve normal olduğunu söyledi petshopcum :( fakat 1 5 gündür muhabbet kuşum ucmakta zorlanmaya başladı konacagı yeri tam ayarlayamıyor çarpıp düşüyordu dün göremediğini farkettim hemen veterinere götürdüm. veteriner gözünde bir sorun olmadığını söyledi kafasını bir yere çarpmış olabilir geçici bir körlük yaşıyor dedi suyuna ekleyecegim bir damla verdi ve pire tozu verdi kaşınmaması icin sizcede körlüğü geçicimidir mavişim iyileşir mi nolur bilgi verin gerçekten çok endişeliyim ve üzgünüm. şimdidien herkese çok teşekkürler

HERKESE MERHABA ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN ARKADASIM
BENİMDE SİZE BİR SORUM OLACAK
Sizden öğrenmem gereken birşey var. 1 yaşında erkek muhbet kuşum var çok haraketli ve sağlıklıydı 1 ay once halsizleşti tüy dökümüne girdiğini ve normal olduğunu söyledi petshopcum :( fakat 1 5 gündür muhabbet kuşum ucmakta zorlanmaya başladı konacagı yeri tam ayarlayamıyor çarpıp düşüyordu dün göremediğini farkettim hemen veterinere götürdüm. veteriner gözünde bir sorun olmadığını söyledi kafasını bir yere çarpmış olabilir geçici bir körlük yaşıyor dedi suyuna ekleyecegim bir damla verdi ve pire tozu verdi kaşınmaması icin sizcede körlüğü geçicimidir mavişim iyileşir mi nolur bilgi verin gerçekten çok endişeliyim ve üzgünüm. şimdidien herkese çok teşekkürler
bunun için yeni konu açarsanız daha çok insan yardımcı olur böyle başka bir konuya mesaj yazarak olmaz

Böyle bir tedavi şekli yok hayta. Yardımcı olmak istemen taktire şayan ancak yanlış öneriler ölüme kadar götürebilir. Emin olmadığınız önerilerde bulunmayın. Kuş köpüklü köpüklü kusuyor bunun midenin dinlenmesiyle geçeceği kanısına nasıl vardınız ?

kendi kuşumda denediğimde olduğu için tavsiyede bulundum. sadece bir tecrübe.ama haklısınız.genel bir tavsiye gibi oldu.sanırım sadece kendi kuşuma uyguladığım yöntem başkasına uymayabilir. şurup daha hızlı ve etkili bir çözümde olabilir.

Ayhan bey kuşumun hastalığı yani kusması belli aralıklarla tekrar nüksediyor. İlacı kullanıyorum artık fayda etmiyor heralde. 2-3 güne kesiyorum çok halsizleşmesin diye. Onda mı yanlışlık yapıyorum sizce. Flagy adlı bir şurup varmış araştırdığım kadarıyla mikostatinden daha etkiliymiş sizce onu mu kullanmalıyım? Yoksa antibiyotik mi. Lütfen yardım.

Vakit kaybetmeden Ayhan beyin dediklerini uygulayın. İlk uygulamanızda 2 damla içirin. Ama iki damla olsun ne az ne fazla. Tedavi 7-10 gün arası sürecek.

Vakit kaybetmeden Ayhan beyin dediklerini uygulayın. İlk uygulamanızda 2 damla içirin. Ama iki damla olsun ne az ne fazla. Tedavi 7-10 gün arası sürecek.
Şuan 2 gündür yapıyorum sabah akşam.düzeldi kuş keyfide yerinde.bir hafta devam edeceğim aynı şekilde.teşekkürler

merhaba ayhan bey. mikostatin şurup ile fungostatin şurup aynımıdır eczane aynı dedi ama güvenemedim. yem ile birlikte çok az miktarda beyaz sıvı geliyor. ne kadar kullansam uygundur.

Ağızdan damlalıkla verebiliyosanız, bir damla sabah akşam veremiyorsanız. Suluğuna 8-10 damla karıştırın hergün tazeleyin 5 gün kullanın. Etken maddeleri aynı.

• Beğen
Tepkiler: btl
Geri