Karadeniz Pet

Kuşum çok su içiyor

lisyantus

Yeni Üye
Merhaba...
Kuşumun sulugunu yarım olarak dolduruyorum .Dün aksam doldurdum sabah baktım boştu doldurdum tekrar ,dışarıdaydım az önce geldiğimde yine bittiğini gördüm. Üç dört gün önce de hemen bir günde bitmişti . Kuşumun keyfi yerinde gayet hareketli ötüyor konuşuyor kendi kendine. Yemini de yiyor.Biraz araştırma yaptım böbrek hastalığı ile ilgili yazılar okudum. İnşallah yoktur öyle bir şey . Sizce neden içiyor olabilir ? Suluk su sizdirmiyor bu arada , çok sık ictigini de görüyorum . Döküyor mu diye düşündüm ama kafesin altındaki kağıdı ıslak görmedim hiç . Yorumlarınızı bekliyorum.. Umarım hastalık gibi bir şey yoktur .Bu arada kuşum henüz yavru .

Banyo yapmaya çalışıyor olabilir mi hiç dikkat ettiniz mi?Benim kuşlardan biri öyle yapıyor çünkü.Çok su içerler ev sıcaksa ama bana çok geldi bir günde yarım suluk su bitirmesi.Tek mi kuş..Böbrek sorunu demek doğru ama işte onu anlamak için tetkik yaptırmak lazım..Hangi şehirdesiniz

Banyo yapmaya çalışıyor olabilir mi hiç dikkat ettiniz mi?Benim kuşlardan biri öyle yapıyor çünkü.Çok su içerler ev sıcaksa ama bana çok geldi bir günde yarım suluk su bitirmesi.Tek mi kuş..Böbrek sorunu demek doğru ama işte onu anlamak için tetkik yaptırmak lazım..Hangi şehirdesiniz

Banyo yapmaya çalıştığına denk gelmedim hiç evde çok sıcak değil ortalama sıcaklıkta. Dün akşam doldurdum yine sulugunu yarım sekilde ,bugün bitmemiş koyduğum. Gibi duruyor neredeyse . Kuşum tek. Böbrek de bir sorun varsa sadece su içmesinden mi anlaşılır kuş durgun falan olmaz mi yani başka belirtisi var mı acaba ? Bursadayim.

Böbrek rahatsızlığı olabileceği gibi Pankreas rahatsızlığı da olablir. Dışkı ne kıvamda ve ne renk ? Şeker ihtiva eden herhangi bir gıda veriyorsanız hemen kesin. Tuzlu yiyecekleri söylemiyorum bile...

Böbrek rahatsızlığı olabileceği gibi Pankreas rahatsızlığı da olablir. Dışkı ne kıvamda ve ne renk ? Şeker ihtiva eden herhangi bir gıda veriyorsanız hemen kesin. Tuzlu yiyecekleri söylemiyorum bile...

Dışkısı normal . Şekerli ve tuzlu gıdalar vermiyorum. Dün akşam doldurduğum gibi duruyor suyu içerken de görmedim bugun. Belirti olarak başka bir şey var mıdır böbrek yada pankreas rahatsızlığında?

Dışkı rengi değişir iç organlarda problemler olduğu zaman. Dediğiniz gibiyse ya suluk damlatıyor. Ya Suyla oynayarak döküyor. Kısa sürede kuruduğu için farketmiyorsunuzdur.

Dışkı rengi değişir iç organlarda problemler olduğu zaman. Dediğiniz gibiyse ya suluk damlatıyor. Ya Suyla oynayarak döküyor. Kısa sürede kuruduğu için farketmiyorsunuzdur.

İnşallah oyledir sulugunda problem yok umarım oynayarak döküyor dur fakat sık ictigini görmüştüm .

Böbrekse başka belirtiler de olur mu bilemiyorum.Ancak siz bitki çayı desteği yapın bi süre bakın duruma..Pankreas sıkıntısı varsa zamanla gözlemleyin ama bitki çayı kuşlarda çok işe yarar belirtmeliyim.Size link vereyim orayı bir inceleyin..: http://papaganokulu.org/bitkisel.html

pankreas böbrek rahatsızlığı olabilir demek bile imkansız görüyorum ama Rıdvan Dilmen maç yayınlarında direk 2li bir mücadelede sağ çapraz bağları attı galiba dediğinde hemen filmini çekti teşhisini koydu diyorduk buda böyle olmuş,

Bu konuda üstadlar almış yürümüşse bize söz düşmez.Saygılar

Aklıma gelmişken fikir vereyim.Facebookta papaganokulu sayfasına yazın orada Nehir Hanım Türkiyede nu konuda uzman kişilerden biridir.Verdiği tarifle dişi kuşum ölümden dönmüştü ona çok minnettarım.Faceden yazın yardımcı olacaktır..İnş iyi olur yavrucuk..

Durum bende de aynı takip ediyorum sürekli su içiyor ve olduğu gibi dışkılıyor suyu..

Ben arkadaşın yazmasını istiyorum ama. Sorunum çözülmeyecekse ne işim var burda
Anlamıyorsunuz herhalde konu eski bir konu ve üye en son 9 Aralık 2019 da forumumuza giriş yapmış en son. Konu açın siz yardımcı olmaya çalışırız.

Geri