Karadeniz Pet

Kuşum Fındık'a Birşeyler Oldu :(

Krlelif

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba. Benim bir tane kuşum var 1-1.5 yaşında dişi. Kendisi zayıf ve biraz uzun boylu bir kuş. Normalde sabahları sürekli öten ve beni uyandıran, kafesten çıktı mı asla elime gelmeyen bir kuştu. Tatile gidip geldikten 1 hafta sonra kuşuma bir haller olmaya başladı.
Kuşum sabahları ötmüyor,daha doğrusu hiç ötmüyor, konuşmuyor, ciyaklamıyor. Kafesten çıkınca bir iki oyun yapıyor ama sonra elimde tünemeye başlıyor. Elimi ısırıyor yine ama eskisi kadar şiddetli değil. Bir de dün akşamdan beri hafiften titriyor :( İnternetten araştırdım depresyonuydu, kuruma hastalığıydı, bilmem neydi pek çok şey gördüm ve şahsen korkmaya başladım. Kuşlarında bu durumu yaşayan insanlar acaba bilgilerini benimle paylaşabilir mi?
NOT: Kuşumun suyuna vitamin damlattım, bebe aspirininden koydum, sirkesiydi, maruluydu, yok çörekotuydu ne halt varsa hepsini yaptım ama bir sonuç alamadım :(

Tatile sizle mi gitti yoksa evde mi kaldı? Size küsmüş olabilir mi? Kuşun ve dışkısının fotoğrafını atar mısınız?

Tatile sizle mi gitti yoksa evde mi kaldı? Size küsmüş olabilir mi? Kuşun ve dışkısının fotoğrafını atar mısınız?
Kuşum tatile bizimle birlikte gitti. Daha önceden de uzun yolculuk deneyimi vardı zaten bu yüzden onu da aldık götürdük
39889

Arkadaşlar sorununu çözdüm sanırsam...
Kaldığımız yerdebir muhabbet kuşu daha vardı ve kafesleri birlikte duruyordu. Bir arkadaşımın ablası yalnız kaldığı için olmuştur, çünkü benim kuşum depresyona girmişti ve aynı böyleydi kuş sesi aç belki işe yarar dedi. Kuşum şimdi uçmaya falan başladı :):)
Şuan çok mutluyum bir iki ötmeye başladı...Umarım kuşumun tek sorunu bu olur. Yalnız anlaşılan o ki aileye yeni bir kuş eklenecek :)

Son düzenleme:
Yanlız kuşlar sonradan farklı bir kuş gördüğünde etkilenebiliyor o yüzdendir davranışları diye düşünüyorum kuşunuzun tüyde olması da etkilemiş sanırım :)

Geri