Karadeniz Pet

Kuşum gece uyurken kafesi ısırıyor

Mustafaksoy123

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar. Dün kuşuma bir dişi eş aldım gayet iyi anlaşıyorlar. Fakat yeni aldığım kuşu gece ne zaman ışığı açsam kafesi ısırırken görüyorum ve bırakmıyor. Resimlerde göründüğü gibi uzun bir süre duruyor. Neden olur, tedavisi var mı? Ne yapmam gerekiyor bilgilendirir misiniz.
Şimdiden teşekkürler.

Kafes boyalı olunca ve o boyayı yeyince sorun olur diye biliyorum ama bence dert etmeye lüzum yok :)

Hocam uyurken ısırması neden oluyor onu merak ediyorum. Normalde ısırmasını anlarım ama uyku halindeyken ısırması ne oluyor acaba

uyurısırır bir kuş demek ki ne rüyalar görüyorsa ballı krakerler mi yoksa sevdiği mamalar mı rüyasında kim bilir :) yem yemeyecek düzeyde hasta olmasın da hocam gerisi mühim değil bence.

Sanırım sadece gece bu durum geçerli . Merak etmeyin tünek de durmayı öğrenecektir.. Sizin müdahalenize gerek yok.. Aynı şeyi yakın zamanda bende yaşadım.. Petshopdan aldınız dişi mubişi sanırım. Petshop koşullarında kafeslerde yeteri kadar tünek yok. Onlarda savunma amaçlı kafesin dibinde değil yukarılarda teline takılı duruyorlar sabit durmak için teli ısırıyorlar o şekil uyuyorlar. Durum değişecektir daha dün almışsınız.

Sanırım sadece gece bu durum geçerli . Merak etmeyin tünek de durmayı öğrenecektir.. Sizin müdahalenize gerek yok.. Aynı şeyi yakın zamanda bende yaşadım.. Petshopdan aldınız dişi mubişi sanırım. Petshop koşullarında kafeslerde yeteri kadar tünek yok. Onlarda savunma amaçlı kafesin dibinde değil yukarılarda teline takılı duruyorlar sabit durmak için teli ısırıyorlar o şekil uyuyorlar. Durum değişecektir daha dün almışsınız.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

uyurısırır bir kuş demek ki ne rüyalar görüyorsa ballı krakerler mi yoksa sevdiği mamalar mı rüyasında kim bilir :) yem yemeyecek düzeyde hasta olmasın da hocam gerisi mühim değil bence.

Hiç bir sorunu yok maşallah gayet iyi anlaşıyorlar, yemini kırabiliyor, uçması kafeste kalmasından dolayı olsa gerek biraz zayıf ama düzelceğine inanıyorum. Çok teşekkür ederim :)

Hiç bir sorunu yok maşallah gayet iyi anlaşıyorlar, yemini kırabiliyor, uçması kafeste kalmasından dolayı olsa gerek biraz zayıf ama düzelceğine inanıyorum. Çok teşekkür ederim :)

Siz böyle ilgili oldukça kuş düzelir de serpilir de, asıl mesele muhabbet kuşunu alıp heves edip sonra ilgilenmeyenler.. Rica ederim iyi günler.

Maşallah kızınız hayırlı olsun.. Tünekde durmaya alışacak hiç merak etmeyin. Daha dun gelmiş şartlara uyması zaman alır. 4'gun kafesi ısırır vaziyet uyudu benim kızımda. Şimdi tünekte uyuyor sorun yok. Sizde merak etmeyin tamam..

Geri