Karadeniz Pet

Kuşum hasta lütfen yardım :(

Furkan26

Yeni Üye
Arkadaşlar ben kuşumu alalı 1 hafta falan oldu aldıgım adam 30-35 günlük dedi . Ben kusu eve getirdiğim zaman yem yemiyor suda içmiyordu 1 gün sonra alıstı ve yemeye basladı 5.günü ben biraz kafesten cıkardım ucamyı bilmiyor tam sanırım 1 kac duvara carptı 6.gün ayakları üzerinde durmakta zorluk çekiyor dengesini kullanamıyor surekli gagasıyla tutunuyor birde isali var şuan ne yapmam lazım yem yemiyor suyu agzına tutarsam içiyor lütfen yardımcı olun :(
4054Y7

resimde böyle http://hizliresim.com/4054Y7

http://hizliresim.com/QQ9qJg

Son düzenleme:
Yemine kanarya yemi olan aspur karıştırın.
Aspur miktarı darı dan daha fazla olsun.
Bir de dal darı temin edin.
Dal darıyı daha severek ve istekli yer ve bu sayede belki enerji depolar.
İshal için organik elma sirkesi verin.
Suluguna 3-4 damla damlatin günlük.

Tüm bunları yapmakta geç kalmayın.

Kusum suan bu halde tabur yani çubuk üstünde dururken dengesini koruyamıyor sürekli kanat çırpıyor denge için bazen yere düşüyor ve tavuk gibi bekleyip gagasıyla cıkamaya calısıyor. Kamen Abi elidme yem olarakta bunlar var . Yarın sabah kusculara gidip ishal ve vitamin ilacı alıcam önerebileceğin bişi var mı ?
resmin boyutu büyük oldugu için buraya attım bakarmısın http://hizliresim.com/lEVlEl
20161027_000101.jpg
20161027_000122.jpg
20161027_000139.jpg

Soldaki daldarı oluyor elinde mevcut imiş zaten. Kafesin içine as bir tane bakalım ilgisini çekecek mi.

Bir de @Kamen in tavsiyesine uyarsan aspur yem al, uzun olan yemlerden oluyor. Elma sirkesi damlattın mı suya?
Kuş maşallah çok tatlı. Yaşı ufak gibi, toparlayana kadar iki günde bir vitamin takviyesi iyileşmesine yardımcı olabilir. Vitamin olarak en çok Sera ile Nekton tavsiye edildiğini sanıyorum, petshoptaki abidik gubidik damlalardan olmasın da.

Ayrıca tünekten SIK SIK düşüyorsa bi süreliğine tünekleri kaldırırdım ben olsam.

Tavsiyelerin için teşekkür ederim.Sera ile Nekton marka ilacları nereden alırım Nekton e var s var tam olarak hangisini almalıyım yardımcı olurmusun ? kusun yası ufak gibi evet aldıgım adam 30 35 günlük falan dedi max 2 aylık bence. isahl ve vitamin ayrı olarak marka verirsen sevinirim :)

Sera ve Nekton ilaç değil de vitamin oluyor. Nekton E üremeye yardımcı diye biliyorum, Nekton S ise vitamin karışımı. Yani sizin kuşa E lazım değil sanırım. Sanırım diyorum, çünkü ben de çok tecrübeli değilim.
https://mybestpetshop.com/nekton-s-vitamini-35-gr-p-6364.html
Burada Nekton S satılıyor, özellikleri falan yazıyor.

@Süleyman Kara Evet Nekton e üreme amaclıymıs bende simdi gördüm :) Bu vitamini kuşcular satıyor mu ? İsal ilacı ile birlikte suyuna katsam bişiy olur mu ? BEnim bi ablam var tanıdıgım 10 yıldır kus besliyo kendi kuslarına ikisini karsıtırıp veriyor . Birde Kaynamıs yumurtanın yarısını kesip 1 yemek kasıyı bugday irmiğiyle karıstırıp kusuna veriyor doğru bişiy mi ?

Kuşun popo kısmını çekip atabilir misiniz?

Tabi atıyım. Kusumun boku suan böyle resimdeki gibi yeni yaptı. Dün akşam elma sirkesi içirdim 1 2 damla suyuyla ve yumurta lapası verdim biraz yemedi çok gerçi az yedi. Bügünde ishal ilacı aldım agzına 1 2 damla verdim ve suyunada karsıtırdım. Vitamin ilacını daha vermedim kuşcu ishalken vermememi söyledi ishali gecince vitamini ver dedi.Ve hala ayakta durmakta zorluk cekiyor .

Ekli dosyalar

• 20161027_153012.jpg
    20161027_153012.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 13
  • 20161027_153049.jpg
    20161027_153049.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 16
Kuşun durumu iyi değil reflor kullanın. Ne kadar kullanacağınız bir kaç konu önce Ayhan bey tarafından anlatılmıştı.

kusum suan biraz daha iyi yinede reflon değilde kuru maya kullanıyım mı ?

Arkadaşlarım Abilerim.. Avidire ishal ilaci ile avisol-A karistiliyor mu ? Şöyle yazıyor.. AVİDİARE Oral Çözelti kullanımına ek olarak, ürünlerimizden AVİSOL A-D3-E-C Vitamin Süspansiyon da kullanılarak kuşun direnci arttırılırsa, iyileşme süreci hızlandırılabilir. Birde tanidigimiz bir abinin oglu veteriner onunla konustuk anlattim boyle boyle dedim oda Avisol-B ile Aviastim önerdi kusuma.

Geri