Karadeniz Pet

Kuşum kabarmış duruyor

sedatgoc

Yeni Üye
Herkese iyi geceler dilerim öncekikle. Dün ilk kuşumu sahiplenerek aranıza katılmış oldum. Öncelikle hiç kuş beslemedim yani ilk deneyimim.
Dün yem olarak vitakraft yemden aldım. Kuşum ilk gün su içti mi bilmiyorum ama yem yememişti. Ben de bugün elimle yedirdim sonra yemlikten yemeye başladı. Eski sahibi fazla uçurmadığı için tam uçamıyordu ama bugün biraz daha iyi. Yani dolap üstüne falan çıkıyor. Evimin sıcaklığı 20 derecelerde. Elimden geldiğince hava akımından ve cereyandan uzak tutuyorum.

Kuşumun güncel resimlerini koyayım :

bfb7c9753ec2dfb11722cce1414601bb.jpg

e3aea0737d41fcbdb81acc5e4d57c5b7.jpg

973f9b3840b9c2d861aa34eb0e92fb8a.jpg

Kuşum kabarık bir şekilde duruyor. Bazen tüy döküyor. Yemini yiyor ve dışkısıda normal duruyor. (Etrafı ıslak olmayan ortası beyaz yeşimlimsi bir dışkı bırakıyor). Bugün biraz marul verdim(çok az miktarda). Araştırmalarıma göre iki ihtimalde karar kıldım kendimce. Ya evin ısından dolay kabartıyor kendini ya da tüy dökme döneminde. Yarın veterinere götürmeye çalışacağım kuşumu. Ama burayada bir sormak istedim. Sizce neden böyle kabarık bir şekilde duruyor? Kuşum 1 yaşında bu arada. Teşekkür ederim şimdiden ^^

Geri