Karadeniz Pet

Kuşum kafasını bulduğu her yere sürtüyor

MavişVeCeviz

Yeni Üye
Kuşum kafasını tüylerinin, arasına ayaklarına, tüneklere, kafese, tele yani her yere sanki acı çekiyormuş gibi sürtüyor dün bir kaç kez hapşırdı
1 ay önce aldım fakat bir defa kriz geçirmişti kanatlarını felan çırpıp tünekte duramıyordu dengesi bozuluyordu ne yapmam gerekir acaba yine mi tekrarlayacak

Ekli dosyalar

• 6811863B-4591-4525-BDCB-840F1BB487E9.jpeg
    6811863B-4591-4525-BDCB-840F1BB487E9.jpeg
    273 KB · Görüntüleme: 22
  • E1D59E41-36BE-4A8A-BCB8-5F60F890AA81.jpeg
    E1D59E41-36BE-4A8A-BCB8-5F60F890AA81.jpeg
    247.2 KB · Görüntüleme: 22
Anlattığınıza göre kursak mantarı belirtileri yok. Dış parazit gibi geldi bana. Ayrıca sirkeli su kesinlikle vermeyin. Kanatlı uzmanlar önermiyor

Gece fener tutup kafesin etrafına baktım kafesi 10 günde bir detaylı temizliyorum sirkeli du sprey yapıp sıksam mı?

İmkan varsa kanatlılardan anlayan veteriner hekime götürün.

Yeni tüyler çıkarken, o bölge kaşındığı için kaşırlar ya da orada pislik gibi birşey varsa kaşırlar. Fotoğraftan gördüğüm kadarıyla ikiside değil. Travma olabilir, umarım olmaz. Sirkeli su vermeyin. Antibakteriyel antifungal solüsyon bulabilirseniz onlardan verebilirsiniz. İzmir'de bir hekimde satılıyor.

hapşırma da var tam emin değilim bende ustam onun için danıştım size ama böyle bir belirti kabarma, kafes dibinde durma gibi bir şey yok tam olarak bu

Kaşınması bir sorun değil aslında. Kriz geçirmiş olması ve tünekte duramıyor olması beni endişelendirdi. Ankara'da yakın çevrenizdeki veterinerleri arayıp sorun muhabbet kuşlarına bakıyorlar mı diye ve google yorumlarını okuyun.

hapşırma da var tam emin değilim bende ustam onun için danıştım size ama böyle bir belirti kabarma, kafes dibinde durma gibi bir şey yok tam olarak bu
Dışkı fotoğraflarını atabilir misiniz? Elinize alıp kursağı dolu mu kontrol edin. Hassas tartı varsa 2-3 gün düzenli ağırlığını ölçün.

Kaşınması bir sorun değil aslında. Kriz geçirmiş olması ve tünekte duramıyor olması beni endişelendirdi. Ankara'da yakın çevrenizdeki veterinerleri arayıp sorun muhabbet kuşlarına bakıyorlar mı diye ve google yorumlarını okuyun.
Ustam 1 ay önce oldu aslında hareketleri normal ama içinde ne var onu bilmiyorum

Yemek çok nadir yemek yiyor sürekli erkek yani eşi kusuyor erkek kalamar kemiği bile yese ona kusuyor bugün düne göre biraz daha iyiydi

Mama geçen hafta 3 defa verdim azar azar
Yarın vericektim programa göre
Yem natural plan kullanıyorum

Dışkıyı yapınca atacağım peçete koydum şu an ki görünümü böyle

Ekli dosyalar

• 75ADDB5A-AAAD-417E-8986-9F804D293350.jpeg
    75ADDB5A-AAAD-417E-8986-9F804D293350.jpeg
    236.2 KB · Görüntüleme: 15
Geri