Karadeniz Pet

Kuşum Kafasını Sıkıştırmış

Mr.Teeth

Yeni Üye
Arkadaşlar iyi akşamlar;
Bugün evde değildim. Olaya bizzat şahit olamadım.
Tırnak makaslarının arkasında bulunan zincirlerden iki tanesini birbirine bağlayıp zilli topu kafesin tam tepesine bağlamıştım. Kuşum bayılarak oynuyordu.
Bugün kafesin içinde olduğu esnada zinciri asılıp nasıl yaptıysa kafasini zincirin içine sokmuş. Çıkaramamış. Babamgil hemen farkedip zinciri kesmişler. Olay 1 dk kadar sürmüş. O esnada çabalamış vs. Korkmuş.
Şuan kuşum da anormal olarak sadece göz kapaginin hemen altinda minik bir kırmızılık var.
Bide boyun çevresi tüylerini düzeltiyor sıklıkla.
Gelince saldım. Oyun oynuyor geliyor sevdiriyor normal hareketlerine devam ediyor. Biraz mama yedirdim.
Şu durumda ne önerirsiniz?
Zaman zaman bazı yazılar okuyoruz. Travma sonrasi 1 2 gün sonra kötüleşip 1 hafta sonra hayatını kaybeden kuşlar.
Şuan kafesine girip yemini yemeye başladı.
Görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Muhakkak korkmuştur ama anlattıklarınıza göre normale dönmüş görünüyor. İlgiyi eksik etmeyin, bir süre onu ürkütecek ani hareket ve seslerden koruyun.

Muhakkak korkmuştur ama anlattıklarınıza göre normale dönmüş görünüyor. İlgiyi eksik etmeyin, bir süre onu ürkütecek ani hareket ve seslerden koruyun.
Hocam sağolun içimi rahatlattiniz.
Şuan biraz daha açıldı. Günlük yaramazliklarina kaldığı yerden devam ediyor. Ayni şekilde uçma talimleride.
Inşallah bu şekilde sorunsuz devam ederiz.

Geri