Karadeniz Pet

Kuşum kafasını tellere sürtmekten kafasında tüy bırakmadı

haki_programmer

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Resimde de göründüğü gibi kafasını devamli tüylere sürttüğü için tüyleri baya azaldı ve derisi bariz gorunuyör. Bundan önce gaga sında mantar çıkmıştı ve alt gaga yana doğru uzamisti. Aldığım mantar kremiyle mantarı giderdikten sonra etrafını gaga taşı doldurdum belki kendi düzeltir diye. Fakat duzeltemedi ve yem kiramaz hale geldi. Kabuksuz yem aldım ondan yiyor fakat gaga yamuklugu kötü görünüyordu. Ben de tırnak makasıyla uzayan yerleri kanatmadan kestim ve mantar kremini sürmeye devam ettim. Tabi bu operasyonları yaptigimdan mıdır nedir kuş kafasını tellere sürtmekten kendini bu hale getirdi. Sizce durum geçici mıdır tüyler dipten çıkıyor biraz. Yoksa yapmamız gereken nedir yardimci olursanız sevinirim. Simdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 20170207_015916.jpg
    20170207_015916.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 28
  • 20170207_015931.jpg
    20170207_015931.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 25
  • 20170207_015941.jpg
    20170207_015941.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 25
Kuş ağır strese girmiş. Zamanla stresi geçecektir ama nasıl bir yol izlenecek bende tam bilmiyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kuş ağır strese girmiş. Zamanla stresi geçecektir ama nasıl bir yol izlenecek bende tam bilmiyorum

Bende stres içinde olduğunu tahmin ediyorum çünkü devamli kafasını sirtina sokup uyuyor ya da kafasını tellere sürüyor. Bu aralar iyi gibi. Aynalı salıncagini da koydum belki biraz kendine gelir diye. İnşallah tüyleri bir an once çıkar böyle çok kötü görünüyor.

Tüyleri için b vitamini takviyesi yapabilirsiniz

Geri