Karadeniz Pet

Kuşum kendini sevdirtmiyor

Yaren deniz

Yeni Üye
Omzuma kafama elime vb geliyo fakat kendisine dokunmaya calisinca beni isiriyo ya da kaciyo. Internette gordugum seyleri uyguladim onu korkutucak seyler de yapmiyorum ama kendini sevdirtmiyo napmalıyım :( ( alali 1 bucuk ay oldu, yavru, erkek)

Bu sorun tek sizin kuşlarınız da yok valla bende de iki tane var ikiside birbirinden yabani😅parmağıma kafama vs canı isterse geliyor istemezse asla gelmez bir tek ayaklarını öpmeme izin veriyor sadece. Diğerini de yeni sahiplendim sayılır alışma dönemindeyiz

Omzuma kafama elime vb geliyo fakat kendisine dokunmaya calisinca beni isiriyo ya da kaciyo. Internette gordugum seyleri uyguladim onu korkutucak seyler de yapmiyorum ama kendini sevdirtmiyo napmalıyım :( ( alali 1 bucuk ay oldu, yavru, erkek)
Her kuşun karakteri farklıdır; kimisi kendini sevdirir, kimisi sevdirmez.

Henüz daha yeni almışsınız. 1.5 ayda bunu yaptığına şükür edin. Benim 2. Erkek kuşum asla alışmadi. 1. Erkek kuşum bana geliyordu ama yanına gelen diğer kuşlar onu da kendileri gibi yaptılar. Şimdi hiç biri gelmiyor :) henüz size tam güvenmiyor olabilir sabırlı olun yavaş yavaş güvenecektir. Ve ısırdığı zaman elinizi çekmeyin kendisini öyle savunmayı öğrenir.