Kuşum kuş gribinden ölmüş

O

Onur Ersu

Guest
Arkadaşlar bundan 2.5 hafta önce petshoptan bir muhabbet kuşu almaya gitmiştim.Petshopta kuş beğenmeye gitmiştik bir tane muhabbet kuşu beğendik ve almaya karar verdik.Kuşum kafesteki diğer kuşlardan daha farklı duruyordu.Diğerleri kafes içinde oynarlerken benim seçtiğim kuş sadece oturuyor ve uyukluyordu,hiç aktif değildi.Ben petshoptaki adama bu kuşu alacağımı söyledim(o anda farketmedim anormal olduğunu).Petshoptaki adam bana bu kuşun muhabbet kuş pazarında diğer petshopçuların bu kadar güzel kuşu neden almadıklarını anlamadığını söyledi.Ben de parayı verdim ve kuşu aldım eve götürdüm.1-2 gün geçti birden ishal oldu.İshal olduktan 2 gün sonra yürüyemez hale geldi.İlaç felan verdik birkaç gün sonra kendine gelmeye başladı,dışkısı normale döndü,yürüyebiliyor,atlayabiliyordu fakat uyuklama,uçamama,isteksizlik devam ediyordu.Sadece 1 hafta sonra neden oldu bilmiyorum;dün birden felçli gibi oldu gagası yukarıya dönmüş duruyordu.Nasıl olduğunu anlamadım zaten bugün de öldü.İnternetten filan araştırdım kuş gribinin belirtileriymiş bunlar.Biz almadan önce kuş gribiymiş kuş meğerse.:(
 
S

Sevtap DERİN

Guest
Çok üzücü bir durum. :( Keşke en hareketli kuşu alsaymışsınız. Bu petshopçuların çoğu zaten ticari kaygı güdüyor. :(
 
B

Burak Boyacı

Guest
Uzucu bir durum ben şahsen petshoplardan kuş alınmasına karşıyım üreticilerden alınanlar hem daha sağlıklı hemde daha ucuz oluyor.
 
S

Selahattin GÖKTAŞ

Guest
kuş gribi farklı bi hastalık. senin aldığın kuş ceryanda kalmış ve üşütmüş.
 
D

Duranettin ERAYDIN

Guest
Hem kuşa yazık olmuş hemde sizin sağlığınız için risk. Yeni kuş almadan önce mevcut kafesi dezenfekte edin tünekleri suluğu atın.
 
O

Onur Ersu

Guest
Arkadaşlar kuşla ilgili ne varsa hepsini attım.Rumeysa kuşun üşümesiyle filan alakası olduğunu zannetmiyorum ki peteğin yanındaydı kuş aldığımdan beri.Kuş gribinin bütün belirtileri kuşumda mevcut.Dediğiniz gibi kuş üreticileri nasıl bulabilirim acaba?Samsun'da yaşıyorum ben.Ki petshopçu kuşu bana satmak yerine bu kuş hasta diye beni uyarabilirdi.
 
S

Selahattin GÖKTAŞ

Guest
petshopcu seni neden uyarsın hasta kuşu satıp para kazanacak adam. çoğunun mantığı böyledir.sen üşütmüşün demedim sana geldiğinde zatençoktan şifayı kapmış o hayvan. böyle durumlarla çok karşılaşılır.
 

Cihan AYTAN

Süper Üye
petshopcu seni neden uyarsın hasta kuşu satıp para kazanacak adam. çoğunun mantığı böyledir.sen üşütmüşün demedim sana geldiğinde zatençoktan şifayı kapmış o hayvan. böyle durumlarla çok karşılaşılır.

kuşu aldığınız petshopçu bu işi zerre kadar bilmiyor veya insaniyetini unutmuş

diğer petshoplar veya satıcılar o kuşu neden almadıklarını anlamamış mı o satıcı arkadaş böyle insanlar herşeyi satar hastayı ölüyü kaçanı herşeyleri para yazıklar olsun
 
O

Onur Ersu

Guest
Evet Rumeysa hanım orada kaptı sanırım şifayı hayvan.Hani kafes kırık olur,ezilmiş olur onu satmaya çalışıp para kazanma yolunu anlarım da hastalıklı ya da ölmüş bir hayvanı satıp para kazanan insana da insan demem açıkcası.
 

Ezel ALBAYRAK

Bilgili Üye
Genellemede tipik türk insanı
th843.jpg
 
S

Selahattin GÖKTAŞ

Guest
hareketli tüyleri kabarık olmayan göz ve burun akıntısı olmayan gözleri parlak kuş sağlıklıdır. bunlara dikkat ederek alın bir dahakine.
 
C

Celalettin TOPAL

Guest
ben petshoptan kuş almaya karşıyım nedenlerı çok mesala bu arkadaşımızın yaşadığı sorun ve daha nıcelerı

petshopçular kuşlarını toptancıdan alır
toptancı kuşları istanbuldan alır
istanbula kuşlar yurtdışından gelır
yanı aldığımız kuşların çoğu yerlı uretım değil yurt dışından gelıyor
 
Üst