Karadeniz Pet

KUŞUM KUSTU VE HALSİZ

Bı arada elimde zolax harici fungostatin toz da varmış

Evet kontrol ettim şişme yoktu normaldi,kusma durdu ama biraz durgun ve iştahı yok.Tüy dönemi baya zorlu geçiyor sanırım bu kez.Umarım mantar vs değildir.
Anladım. Bir aksilik olduğun da yazarsınız.

Kusma sonrası halsizlik var mı ya da kusma sonrası çok su içme varmı? İç mantar kaynaklı bence kusma.
kustuktan sonra kafasını sürtüyor etrafa sonra da uyuyor. Zaten köpüklü kusuyor ama üzülüyorum işte keşke kusmasını da engelleyebilsem

@Recai @kayıbeyi1453 demin çok kustu ve kusmuğu çok ağır koktu neden acaba
Yarın sabah kuşun kursağını kontrol edin,Hiçbirşey yememiş olucak kuş,kursağı şişik mi değil mi diye kontrol edin. İştahı nasıl?, kuşu elinize alıp ağzını açıp ekşi bir koku geliyor mu diye bakın.

Yarın sabah kuşun kursağını kontrol edin,Hiçbirşey yememiş olucak kuş,kursağı şişik mi değil mi diye kontrol edin. İştahı nasıl?, kuşu elinize alıp ağzını açıp ekşi bir koku geliyor mu diye bakın.
kustuktan sonra sakinleyince elimde biraz yedi şimdi suyundan içirdik 5 dk sonra yem yemeye başladı.

@kayıbeyi1453 @Recai bugün yine kusmalar başladı uyumadığı zamnlar kusuyor, dünküne göre daha bitkin.

Fungostatinin kaçıncı günü bugün? Flucan (flukonazol) ve fungostatin (nistatin) işe yaramıyorsa ya bu kuşta megabakter (en güçlü mantar türü) var yada farklı bir hastalığı var. Elimizde dışkı tahlili olsaydı nokta atışı tedavi yapabilirdik. Ama olmadığı için ilaçları sırayla denemek zorundayız...

Fungostatinin kaçıncı günü bugün? Flucan (flukonazol) ve fungostatin (nistatin) işe yaramıyorsa ya bu kuşta megabakter (en güçlü mantar türü) var yada farklı bir hastalığı var. Elimizde dışkı tahlili olsaydı nokta atışı tedavi yapabilirdik. Ama olmadığı için ilaçları sırayla denemek zorundayız...
cumartesi günü ilk suyunu verdim, 3 kere suyunu değiştirdim.pazar günü çok iyiydi ama dün çok halsizdi, akşam da sürekli kustu. Kursağı galiba şişik çok da anlamıyorum ağzından keskin bir koku geliyor böyle balık yemi kokusu gibi.

cumartesi günü ilk suyunu verdim, 3 kere suyunu değiştirdim.pazar günü çok iyiydi ama dün çok halsizdi, akşam da sürekli kustu. Kursağı galiba şişik çok da anlamıyorum ağzından keskin bir koku geliyor böyle balık yemi kokusu gibi.
Kafa hareketini yapıyor mu hala.

Bütün belirtiler mantar belirtileri ama ilaçlar çok etki etmiyor galiba. Bugün ve yarında ilacı kullanalım bakalım. Ondan sonra tekrar değerlendirelim...

ilk zamandan beri yapıyor zaten:((
Ağzından koku geldiğini söylediniz, Kursak mantarı olsa flucan kullandık Bi nebze de olsa kusması geçerdi. Bu kuşta başka Bi şey var. Fungostatin tedavisi bitsin bakarız tekrardan..

@kayıbeyi1453 @Recai Bugün Adü veteriner fakültesindeki bir hocaya hazdım bakteriyel bir enfeksiyon gibi dedi ve flagyl önerdi 1 hafta boyunca

Geri