Karadeniz Pet

Kuşum sallabaş oldu galiba

Veterinerden Beforvel alın. Tam dolu suluğa 6 damla ekleyip 3 gün boyunca üst üste verin. Sinir sistemine bağlı bir dengekaybı ise düzelecektir. Eğer düzelmezse salmonella.
Maalesef ki bodrumdaki veteriner kliniklerinde beforvel bulamadım. Varsa bile kendileri kullandıkları için vermeyeceklerini söylediler. Son çare internetten sipariş edicem

@Recai bey maalesef ki hiçbir yerde beforvel bulamadım başka önerebileceğiniz bir şey var mı ?

Tekrardan merhabalar bugün 3. Gün bitti fakat çokta bir değişim olmadı. Yeme içmesi gayet iyi ama dengede duramadığından kafes tabanında oturmaya başladı 2 gündür. Konuyu açarken bahsettiğim gibi başını sola çevirip dönmedi. Kafes tabanında oturması ve denge sorunu dışında gayet sağlıklı görünüyor. Şimdi ne yapmamız gerekir @Recai

Tekrardan merhabalar bugün 3. Gün bitti fakat çokta bir değişim olmadı. Yeme içmesi gayet iyi ama dengede duramadığından kafes tabanında oturmaya başladı 2 gündür. Konuyu açarken bahsettiğim gibi başını sola çevirip dönmedi. Kafes tabanında oturması ve denge sorunu dışında gayet sağlıklı görünüyor. Şimdi ne yapmamız gerekir @Recai
Kuşunuzun videosunu atarmısınız?

Veterinerden baytril%2,5 alın. Tam dolu suluğa 6 damla ekleyip 7 gün kullanın. İlaç kullanımı sırasında kafeste, gaga taşı, kalamar kemiği, kum varsa kaldırın. 7.günden sonra 3 gün probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın. Geçmiş olsun.

Veterinerden baytril%2,5 alın. Tam dolu suluğa 6 damla ekleyip 7 gün kullanın. İlaç kullanımı sırasında kafeste, gaga taşı, kalamar kemiği, kum varsa kaldırın. 7.günden sonra 3 gün probiyotik ve multivitamin takviyesi yapın. Geçmiş olsun.
Suyu günlük olarak mı değiştiricem yoksa 6 saatte bir mi ?

Geçmiş olsun inşallah iyileşir cok üzüldüm.
@Recai size de çok teşekkür ediyorum ilginiz için. Yalnız aklıma şu kısım takıldı insana bulaşma kısmı gerçekten böyle bir şey mümkün mü?

Geçmiş olsun inşallah iyileşir cok üzüldüm.
@Recai size de çok teşekkür ediyorum ilginiz için. Yalnız aklıma şu kısım takıldı insana bulaşma kısmı gerçekten böyle bir şey mümkün mü?
İyi ki söylediniz aklımdan çıkmıştı. Gerçekten böyle birşey olabilir mi? Ve merak ettiğim birşey var bu verdiğiniz ilaç kesin çözüm değil mi veya yanlış teşhis gibi bir ihtimal varmı ? Yazık etmeyelim kuşa

Bemiks zaten b vitamini ama onunla geçmemiş baytril antibiyotik onu kullanaçaksan yanında prebiyotikte al ki bitince prebiyotik kullan ve daha kaliteli vitaminler kullan pet shop ta satılan vitaminlerden değil nane ver bide kuşa geçmiş olsun inşallah iyileşir bende salmonelladan kaybettim acısı geçmedi umarım iyi haberlerini alırız

Geri