Karadeniz Pet

Kuşum suluğuna kusuyor ve parmağında yamukluk var!

Mihrî

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba. Kuşumun suluğunu değiştirdigimde bakıyorum ki suyunun icine kusmuş. Baska bir yere değil sadece suyu içtiği noktaya birkaç yem kusuyor vaziyette görüyorum. Bunun nedeni ne olabilir acaba lütfen bilgilendirir misiniz.

İkinci sorum da kuşumun sağ ayağındaki parmağında ters dönme var. Yan basıyor parmağı ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun. Parmağının fotoğrafını ekledim. @Ahmet ASLAN @kayıbeyi1453
7ce26b7c1edeb59e483a54050df805d8.jpg

Son düzenleme:
Bazı kuşlar yemi ağzına alır almaz su içiyorlar. Bu nedenle sulukta yem Olabilr. Kur yapıyor da Olabilr. Ayağında Bi sorun gözükmüyor bu fotoğraflardan yola çıkacak olursak.

Büyük ihtimal suluğu eşi benimsemiş besliyor. Cilveleşiyor yakışıklı. Sorun yok..

Zamanla kullandığınız tünek. Tüneğin çapı plastik durumu kuşun kavrama ayarını bozabiliyor. Ve zamanla parmak ona göre şekilleniyor. İkinci ihtimal de tırnak bakımı zamanla Uzayıp kıvrılan tırnak yine dediğim gibi şekil bozukluğu doğurabiliyor..

bizim dişinin 2 ayağının parmağıda böyle bir sorunu olduğunu sanmıyorum

Büyük ihtimal suluğu eşi benimsemiş besliyor. Cilveleşiyor yakışıklı. Sorun yok..

Zamanla kullandığınız tünek. Tüneğin çapı plastik durumu kuşun kavrama ayarını bozabiliyor. Ve zamanla parmak ona göre şekilleniyor. İkinci ihtimal de tırnak bakımı zamanla Uzayıp kıvrılan tırnak yine dediğim gibi şekil bozukluğu doğurabiliyor..
Cok teşekkür ederim [emoji4] yeni daha cıvıl bir kafes aldık fakat içine girmek bile istemedi. Ttup sokunca da küstü 2 gün hic konuşmadı mecburen eski kafesi kullandik yine. Tünek de eskidi doğrudur. Bari onu değiştireyim. Bir de ayağının altindaki ette hafif ezilme gibi bir sey var etinin cok üstünde durduğu icin sanırım. Bu tırnak /parmak yamuklugu parmağının ters durmasına sebep oldu yanlarina basiyor bu bir sıkıntı oluşturur mu acaba Bakın sağ ayağında belirgin bir dönme var ahmet bey
7c96f9388610214e6edd908a11194c60.jpg

CASPER_VIA_M3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bazı kuşlar yemi ağzına alır almaz su içiyorlar. Bu nedenle sulukta yem Olabilr. Kur yapıyor da Olabilr. Ayağında Bi sorun gözükmüyor bu fotoğraflardan yola çıkacak olursak.
Teşekkür ederimmm

CASPER_VIA_M3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri