Karadeniz Pet

Kuşum sürekli elimde olmak istiyor

Aysenurakcvvaa

Yeni Üye
Merhaba ben bir lise öğrencisiyim ve bildiğiniz üzere okullar bir hafta önce açıldı. Benim bir kuşum var ve ben bu kuşu karantina döneminde sahiplenmiştim. Dolayısıyla her gün her saat yanındaydım ve her zaman onunla ilgilenebiliyordum. Fakat tahmin edebileceğiniz gibi okullar açıldıktan sonra onunla ilgilenebilme sürem baya azaldı. Okul açıldığından beri kuşum ben eve geldigimde ve onun beni görmesini sağladığımda hemen hareketleniyor ve ötmeye başlıyor. Üstümü değiştirmek için vs. odadan ayrıldığımda ise bağırmaya başlıyor veya daha yüksek sesle ötüyor. Geri gelip kapısını açtığımda hemen bana geliyor ve onunla ilgilenirken ilgimi telefona, bilgisayara verirsem bağırmaya başlıyor ve tekrar ona döndüğümde, öpüp, konuşup, okşadığımda susuyor. Ben gittiğimde ya da ilgimi başka bir şeye verdiğimde tekrardan çok gürültülü davranmaya başlıyor. Okul açıldığından beri böyle, haftasonu da sürekli yanında olmama rağmen çok gürültülüydü ve ilgimin hep onda olmasını istedi. Çok gürültü olmasına vurgu yapmamın sebebi normalde çok da fazla gürültü yapmayan bir kuş olması, genelde sadece hareketli hareketli parmağımla ya da oyuncaklarıyla oyun oynar, gelip kendisini sevdirir ya da benim ona konuşmamı dinleyip tüylerini kabartır, kafasını sallar ve bana karşılık vermez. Ama dediğim gibi bu dönemde sürekli ilgimin onun üzerinde olmasını istiyor ve başka bir şeyle ilgilendiğimde bağırıyor.

Bu normal bir şey mi ve sürekli okula gittiğimden dolayı ilerde bana küsebilir mi? Ne kadar sürede bu duruma adapte olabilir?

Geri