Karadeniz Pet

Kuşum Sürekli Kusma Hareketi Yapıyor ve Kabarıyor

sakirbebek

Yeni Üye
Merhaba herkese. Kuşum Şakir yaklaşık bir haftadır çok halsiz, kendisi daha 2-2.5 aylık. Geldiğinden beri bir sürü sorun yaşadık, karın ağrısı, ishal, kanadını incitti vesaire şimdi de hiç olmadığı kadar halsiz. Sürekli kafesindeki yuvaya giriyor. Kusma hareketi yapıyor. Başta hiçbir şey çıkmıyordu hareketi sonucu ama biraz daha incelediğimde beyaz bir köpük ile yem geldiğini gördüm fakat çıkarttığını geri yiyor. Yemin tarihi geçmiş olma ihtimalini düşünerek yemini değiştirdim bu sefer zorla yedirdiğim 5-6 yem hariç yemiyor. Su içerken boğulacak gibi oluyor. Tüyleri çok kabardı. Diğer kuşum Boncuk'u yanına koydum biraz iyi geldi gibi ama bugün de Boncuk onu gagalamaya çalıştı. Zarar verir diye aldım. Yakın zamanda havalar çok sıcak olduğu için vantilatör çalıştırmıştık odalarında, epey uzaktaydı onlara rüzgarı gelmiyordu bile diyebilirim ama bunun zarar vermiş olma ihtimalini de düşünüyorum. Ayrıca sürekli balkon penceresinin o siyah lastik yerine konuyordu. Ne kadar silsem de ayakları hep siyah oluyordu diğer yavru kuşum Tatlış ile birlikte. İkisinin de ayağını her seferinde temizledim. Acaba kendisi temizlemeye çalışırken bir şey mi yuttu desem Tatlış da hasta olurdu. Ateşi var sanıp iki kere hafifçe su gezdirdim üstünde. Artık ne yapacağımı bilmiyorum.

Bu civarda kuşlara bakacak bir veteriner yok maalesef. Kuşçuya sorduğumuzda bize bir antibiyotik ve bir soğuk algınlığı şurubu verdi. Dün antibiyotiği verdim çok az bir miktarda, sabah da ilacı verdim. Tüy kabarması biraz azaldı ama hiç yem yemiyor oluşu, halsizliği beni çok korkutuyor. Dışkısı koyu yeşil hatta fosforlu bile diyebilirim. İdrarı sulu geliyor bazen köpüklü gelebiliyor idrarı. Ayrıca bir de gaz çıkarır gibi ses çıkarıyor idrar yaparken. Sürekli boynumda uyumak istiyor. Sürekli kusma hareketi yapıyor. Lütfen yardımcı olun.

Ekli dosyalar

• 16625476124654749730863275520805.jpg
    16625476124654749730863275520805.jpg
    731.2 KB · Görüntüleme: 21
Ayrıca ekşi bir koku salmaya başladı. Neden oluyor bunlar?

Geri