Karadeniz Pet

kusum yem yemiyor hic hareket etmiyor vede otmuyor

Yeni aldigim muabet kusum yem yemiyor otmuyor ve hareketsiz acaba yem yemdiginden elimle yedireyim

• Kullanılan toplam oy
    4

Mubis65

Yeni Üye
Yeni aldigim muabet kusum yem yemiyor otmuyor ve hareketsiz acaba yem yemdiginden elimle yedireyim mi

Ekli dosyalar

• 1531040733969908299479.jpg
    1531040733969908299479.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 73
Ne zamandır sizle? İlk günüyse normal. Avcunuzun içine yem koyabilirsiniz bu şekilde deneyebilirsiniz ilk günü değilse.

Benimki yemlikten korkuyordu dal darı takmıştım ilk gün ertesi gün elimden yedire yedire yemliğe alıştırdım sizde dal darı takabilirsiniz

bu cumartesi aldık ve sanırım yavrular kabrıb tek ayak ustunde duruyor yem yememesinden kafesin icine doktuk ordan yiyorlar

yemini yere doktuk ordan yiyor suyunu cok az iciyor hatta disisinin su ictigini gormedim ama aksamları icebilir sizce hastamı dıskısı gayet normal ve yavrular hic hareket etmiyorlar ciftlesebilirler mi 6-7 ay sonra vede elime alıstıktan sonra dıskılarını evin icine yapabilirlrmi acil yardımmm

Kuş yeni olduğu için ortama alışmaya çalışıyordur. Daha bilgili üstatlar yardımcı olacaktır.

Ayrıca Nacizane Tavsiyem: Hayvanın sağlılığı için Tahta Tünekler alın ve O gaga taşı yerine Mürekkep balığı kemiği temin edin.

Son düzenleme:
Kuş yeni olduğu için ortama alışmaya çalışıyordur. Daha bilgili üstatlar yardımcı olacaktır.

Ayrıca Nacizane Tavsiyem: Hayvanın sağlılığı için Tahta Tünekler alın ve O gaga taşı yerine Mürekkep balığı kemiği temin edin.
Acaba herhangi bi daldan kendimiz kirip tunek olarak kullansak olur mu ? Illa dukkandanmi almamiz lazim.bende tahta bisey koymak istiyorumda suanki tunegi plastik

Acaba herhangi bi daldan kendimiz kirip tunek olarak kullansak olur mu ? Illa dukkandanmi almamiz lazim.bende tahta bisey koymak istiyorumda suanki tunegi plastik

Kemirdiği zaman kuşları zehirleyen ağaçlar var. Bununla ilgili forum da konu da vardı sanırım. Hangi ağaçları kullanabileceğiniz ile ilgili. Bir araştırın derim.

PetShop lar da 3 4 TL'ye dallar satılıyor onlardan da alabilirsiniz. Veya Kelebek vidali güzel ağaç dalları oluyor 15 TL'den filan başlıyor fiyatları onlardan da alabilirsiniz.

Ben Vidalı olan kalın ağaç dallarını aldım kullanıyorum.

Daha bilgili üstadlar yardımcı olacaklardır.

Edit: Bu arada kuşu ve dışkısını iyi gözlemleyin İshal filan olmasın. Allah korusun ishal oldukları zaman da böyle halsiz durgun oluyorlar.

Siz gözetlemediğiniz zamanlar yiyor olabilir mümkün oldukça korkutmamaya çalışın.

Geri