Karadeniz Pet

Kuşum yıkandıktan sonra biraz titriyor

Talha Dönmez

Meraklı Üye
Merhaba kuşunuz 2 aylık demin yanına ılık su dolu bir kap koyduk ve kendisi girip yıkandı sonra kafese koyduk şuan kaleöferin yanında duruyo kafes üşümesin diye ve sakin duruyor normalde hareketli kurmak içinmi böyle yapıyor

Screenshot_20210314-125003.png

Titreme, hatta silkelenme bunlar normal. Petekler de muhakkak petek suluğu kullanın. Yoksa temin edin ya da bir kap ile peteklerin üzerlerine su koyun bulundukları ortamın nemli olması açısından. Peteğe çok yaklaştırırsanız petek içindeki tozlar ısı ile birleşince yanar, bu da solunum rahatsızlığını peşinden getirir.

Bu arada kuşum daha 2 aylık sebze veya meyve verirsem zararı dokunur mu marul gibi

Marul fazlası ishale sebebiyet verebiliyor ben haftadabir kere veriyorum o da minicik bir parça..Verdiğim tüm sebze ve meyveleride öncesinde sirkeli su ile yıkayıp vermeden kağıt havlu ile iyice kuruluyorum .

Elma verebilirmiyim
Tabikide ama kabuğunu soyun çekirdek kısmınıda alın bir parça verebilirsiniz dediğim gibi vermeden kağıt havlu ile nemini alırsanız daha sağlıklı olur.Ben haşlanmış yumurta,elma,salatalık,marul veriyorum ara ara :)

Tabikide ama kabuğunu soyun çekirdek kısmınıda alın bir parça verebilirsiniz dediğim gibi vermeden kağıt havlu ile nemini alırsanız daha sağlıklı olur.Ben haşlanmış yumurta,elma,salatalık,marul veriyorum ara ara :)
kabuğunu sindirimi zor olduğu için mi soyuyoruz?

bizimki kabuğunu yemediği için soymuyorum ama eğer bu yüzdense aksi duruma karşı soyup vereyim ben de

Teşekkürler birazdan dediklerinizi yapıp elma vericem şuan oyuncağıyla oynuyor

kabuğunu sindirimi zor olduğu için mi soyuyoruz?

bizimki kabuğunu yemediği için soymuyorum ama eğer bu yüzdense aksi duruma karşı soyup vereyim ben de
Soyun meyvelerin dış kabuğunda tarımsal ilaç atıkları kalabiliyor bizim görmediğimiz..Portakal mandalina verirseniz çok çok as verin asidik oldukları için midelerine zarar verebilir.

Geri