Karadeniz Pet

Kuşum yumurtladı ama ? ? ?

ShahmarAzeGs

Paylaşımcı Üye
İyi akşamlar arkadaşlar bundan bir ay önce Muhabbet kuşum 3 tane yumurtadı ama boş çıktı. yumurtaları altından aldım 1-2 hafta sonra yine yumurtadı 16-17 gündür yumurtada yatıyor ama yumurtaları kontrol edeyim dedim Malsef yine boş gözüküyor Yardım edin litfen yumurtaların dolu olması için ne yapmam lazım ? kafayı yicem ya

hocam ilk defe yumurtadı 3 tane boş çıktı yumurtaları altından aldım 2nci sefer yumurtladı onlarda boş (.. nasıl takviye yapıcam ne vericem mesala ?
Yumurtalarda doluluk oranı kuşların çiftleşmesine bağlı. Farklı etkenler kuşların yumurtalarının boş gelmesine sebep olabilir. Ek olarak her kuşun da farklı bir yapısı var. Kimisinin kuşları aylarca çiftleşiyor yumurta vermiyor, benim kuşlar tek çiftleşmede dolu yumurta verdi mesela. Kimi kuş 1 yavru doğuramaz, kimi kuş 7-8 yavru doğurabiliyor. Yumurta maması yumurtada doluluk oranını arttırır mesela. Kızıştırıcı besinler sayesinde de kuşların çiftleşme süresi ve sayısı artar. @huseyinacikoz066 'ün kuşları aylarca çiftleşip yumurta vermedi şuan 2 yavrusu var, 2'si yolda. Gerekli takviyeler yaptı sonuç aldı.

ilk yumurta gelene kadar Hergün Fertivit verin. Haftada bir dinlendirin.
Suyuba yada yemine farketmez. Sulukla başka ilaç/ takviye varken fertiviti mamaya katın yani hergün verin.
Çay kaşığının 1/4 ü kadar beri hergün.

Benim uyguladığım yöntemler şöyleydi.
Dişinin popo kısmı açık olmak zorunda benimkiler aşırı kapalı tüylüydü.

Erkeğin ve dişinin popo kısmını ufak kaş makasıyla azar azar yavaş yavaş dikkatlice traşladım. Spermin dişiye geçmesini tüyler engelleyebiliyor. Bu yüzden olabilir.

Aslında yapmanız gereken neden dişiyi dölleymiyor ? Bunu araştırmanız olacaktır.

-tüyler engel olabilir
-döl verimliliği yetersizdir
-yemi az çeşitli veya mama eksiktir.
-Fertivit (önerim) gibi kaliteli kızıştırıcı kullanmıyorsunuzdur.
-erkek kısır olabilir.
-çiftleşmeyi beceremiyor olabilirler
(benimkiler 3 ayda anca düzgün çiftleşmeyi öğrendiler)
-kuşları dinlendirin erkek kızışmamış olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hocam yuvalıkta kuş kumu var başka bişe yok erkekde çok kızışmış dişi dışarı çıkınca hep çiftleşmek istiyor bende anlamadım.. dediklerinizi uygularız bakalım.. TEŞEKKÜR EDERİM

Benim hint bülbülerim vardı mecbur yuvalık küçük iplik attım hep boş çıktı

hocam yuvalıkta kuş kumu var başka bişe yok erkekde çok kızışmış dişi dışarı çıkınca hep çiftleşmek istiyor bende anlamadım.. dediklerinizi uygularız bakalım.. TEŞEKKÜR EDERİM
Mama verin havuç verin ve denildiği gibi dişinin o bölgedeki tüylerini biraz kisaltin

Geri