Karadeniz Pet

Kuşuma ötenazi yaptırabilir miyim?

Kuşum yavaşça felçleşmeye başlıyor, sağ ayağının tamamı felç, sol ayağı ise yavaşça kullanamamaya başlıyor, ayaklarında mantar da başladı. Bütün gün kafesin dibinde uyuyor, eskisi kadar mutlu değil. Kendine bakamamaktan gagası uzamış. Hâlbuki kafesi hijyenikti, hergün yemini, iki günde bir de suyunu değiştirirdim. Veterinere götürdüm (ki kuşlar hakkında bir şey bildiğini sanmıyorum) sadece ağrı kesici verdi. Artık bu durumda ne yapmalıyım? Veterinere ötenazi yaptırabilir miyim yoksa kendiliğine mi bırakayım?

Hangi ilde yaşıyorsunuz belki iyi bir veteriner vardır bilmediğiniz , yaşadığı müddetçe elinizden geleni yapmanız bence onun ölmesine izin vermekten daha iyi bir karar olacaktır

Hangi ilde yaşıyorsunuz belki iyi bir veteriner vardır bilmediğiniz , yaşadığı müddetçe elinizden geleni yapmanız bence onun ölmesine izin vermekten daha iyi bir karar olacaktır
Geç cevap yazdığım için özür dilerim, sınav haftası dolayısıyla çok meşguldüm. Muğla Yatağan da yaşıyorum. Buradaki "en iyi veteriner" olan zeybek veterinere gittim fakat nafile. Resmen 'Bu kuşun vadesi dolmuş' dercesine sadece ağrı kesici vermesi yetmezmişcesine birde 500-600 TL gibi dudak uçuklatan bir ücret almıştı. Bir daha o veterinere gitmem. Eğer zamanım oluyorsa çevredeki veterinerlere sorarım kuşlardan anlıyor musunuz diye. Ama ben de o kadar parası olan biri değilim. Evde yapabileceğim bir şey de yok. Sadece tek ümidim ben para biriktirme kadar dayanması. Sonrasını Allah'a havale ederim :/

Geri