Karadeniz Pet

Kuşumda Anormal Davranışlar

Cruciatus

Meraklı Üye
İyi günler, merhaba. Benim yaklaşık 6-7 aylık bir erkek muhabbet kuşum var, ırkından tam olarak emin olmamakla birlikte, Yerli ya da Pakistan ırkından olabilir. Aldığımda henüz 2 haftalıktı. Beraber pek çok şey öğrendik. Aşırı derece de çok konuşuyor ve çokça kelime biliyor. Benimle saklambaç, yakalamacılık vs gibi pek çokta oyun oynuyordu. Sabah saat 06.00 gibi kafesinden çıkarmam için bana bağırıyordu. Şu anda kafesini geceye kadar kapatmama rağmen, hiç çıkmıyor. Parmağıma alıp çıkardığımda 2 dk sonra tekrar yuvasına giriyor. Eskiden yaptığı pek çok şeyi şuanda yapmıyor. Benimle oynamıyor. Her gün onunla saatlerce ilgilenen hiçkimseyle de oynamıyor. Sadece kafesindeki ziliyle oynayıp konuşuyor. Eskiden yanımda benimle uyurdu şimdi uyumuyor aksine ısırıp uyandırıyor. Ve ısırdığında da kanatıyor. Ne yapmam gerek? Kfesinde psikolojisini bozacak başka hiçbir eşya yok, salıncak ya da ayna gibi. Dışarıdayken de aynalardan özellikle uzak tutuyorum. Ne yapmalıyım? Kuşuma ne olmuş olabilir? Lütfen yardım edin..

Kuşunuz 6-7 aylık cıvarı olduysa kızgınlıktan olabilir. Kızgınlık dönemlerinde genelde saldırgan olurlar ısırırlar vs. Artık bir es istiyor olabilir.

Kuşunuz 6-7 aylık cıvarı olduysa kızgınlıktan olabilir. Kızgınlık dönemlerinde genelde saldırgan olurlar ısırırlar vs. Artık bir es istiyor olabilir.

Peki bu durum ne kadar zamanda geçer, tekrar eski haline döner mi ? Bildiklerini unutmasından korkuyorum. :'(

Peki bu durum ne kadar zamanda geçer, tekrar eski haline döner mi ? Bildiklerini unutmasından korkuyorum. :'(
Eski haline döner ama agrasif davranışları kendini tekrarlar muhtemelen. Isırdığında sert bir dille uyarmayı deneyin. Isırdığı zaman ağzına acı biber sürün. En azından ısırmasının önüne geçebilirsiniz.

Eski haline döner ama agrasif davranışları kendini tekrarlar muhtemelen. Isırdığında sert bir dille uyarmayı deneyin. Isırdığı zaman ağzına acı biber sürün. En azından ısırmasının önüne geçebilirsiniz.
Çok rahatladım, çok teşekkür ederim cevabınız için. Acı biber mi :D Benim kuşum baya manyak, hiç acı demeden yiyor benim yiyemediğim şeyleri valla, tuz harici şeyleri yemesine izin veriyorum ama sorun olur mu?

Çok rahatladım, çok teşekkür ederim cevabınız için. Acı biber mi :D Benim kuşum baya manyak, hiç acı demeden yiyor benim yiyemediğim şeyleri valla, tuz harici şeyleri yemesine izin veriyorum ama sorun olur mu?
Sorun olmaz ama fazla şekerli yiyeceklerde vermeyin