Karadeniz Pet

Kusumm kustu

GözdeGB

Paylaşımcı Üye
6d2c9380b70a8aeb96874c933431bcf9.jpg
arkadaslar bu sabah boyle birsey yapti. Yediklerini geri cikardi. Neden olabilir bu norml mi yoksa bi hastalikmidir

SM-J510FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence kuşta bi hastalık belirtisi yok. Benimki de zaman zaman tek aşkı olan suluğuna kur yaparken suluğun içine kusuyor :D Senin çıtır da muhtemelen ötüp oynarken heyecanına yenik düşüp kustu :D Arada yapıyorlar. İşte kuş beyinli kendini kontrol edemiyor birşeyi eş sanıyor yada seviyor gidip ona yem verip beslemek için kusuyorlar :D Ama ilk kez yapmış seninki, biraz takip et bakalım bi durgunluk filan varmı kuşta. Yok hala herzamanki gibiyse sıkıntı yok. Bunu en iyi sen anlarsın...

Kuşunuzda halsizlik yada tüy kabartma veya burun akıntısı yoksa..
Canlı cıvıl cıvıl ise gözünüz aydın kuşunuza eş alma zamanı gelmiş demektir

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Daha eş aşma zamanı gelmedi küçük henüz. Ancak telefon kılıfı ile oynarken heyecanlanıp yaptığı bir durum olduğunu tespit ettim. Sıkıntı yok herşey normal :) Kılıfa okadar oynadım senle al kardeş birazda sen ye demiş işte :D

Daha eş aşma zamanı gelmedi küçük henüz. Ancak telefon kılıfı ile oynarken heyecanlanıp yaptığı bir durum olduğunu tespit ettim. Sıkıntı yok herşey normal :) Kılıfa okadar oynadım senle al kardeş birazda sen ye demiş işte :D
Yavru ise doğrudur heycan yapmıştır ben yetişkin sandım

Kuşunuz dişi mi erkek mi ? kaç aylık ? kafesinde kalamar kemiği ve kuş kumu var mı? sağlık durumu nasıl, kabarma - ishal - kusmada devamlılık vs.. var mı?

Erkek 3 aylik. Kalamar kemigi var. Fakat hic kullanirken gormedim. Kabarma ishal halsiLik yok suan. Aksine gayet canli. Kustugundada 50 tane yem cikardi. 3 dk fln surdu. Daha sobra olmadi ama

Erkek 3 aylik. Kalamar kemigi var. Fakat hic kullanirken gormedim. Kabarma ishal halsiLik yok suan. Aksine gayet canli. Kustugundada 50 tane yem cikardi. 3 dk fln surdu. Daha sobra olmadi ama

Gözde hanım 3 aylık kuş çifleşme için çok küçük kur falan olma ihtimali bence çok düşük fakat...

Yediğinden yada kış aylarındayız soğuk almış olabilir

Soğuk algınlığında..
Bir diş sarımsağın 4te1ini
Ufak ufak doğrayıp
Suluğuna koyuyorum
2 gün sarımsaklı su verin bakın değişiklik oluyormu

Meyve sebze veriyorsanız soğuk gelmiş
Olabilir bu konuyada dikkat edilmesi gerekir

Tabi öncesinde iyi bir tespit ile kuşun rahatsızlıkmı yada oyun oynadığındanmı yapıyor bunu iyi gözlemlemek gerekir

Oyun oynuyor hiç bişeyi yok zibidiliğinden yapıyor fırlama :D
Ben oyun yapıp 3 dakika boyunca kusan bir kuş görmedim yaklaşık 8 yıldır bu işin içindeyim

Kafasını sağa sola sallayarak kusar ama sürekli kuş oyun yapmaz günde bir bilemedin iki günde bir evcilse oyun oynarken falan yapar

Ben gözde hanımın olayında süreklilik olduğundan mide üşütmesi olabilir diye düşündüm .

Süreklilik yok sadece 1 kere kustu, oynadıkça kustu . Birdaha da kusmadı o. Fikrinizden dolayı teşekkür ederiz ancak kuşta problem yok kustuğu saatten buyana keyfi gayet yerinde. Ama işte siz daha iyi bilirsiniz bence de gözlem altında tutulması yararına olacaktır. Umarım bişey çıkmaz ama bence çıkmıcak zaten

Süreklilik yok sadece 1 kere kustu, oynadıkça kustu . Birdaha da kusmadı o. Fikrinizden dolayı teşekkür ederiz ancak kuşta problem yok kustuğu saatten buyana keyfi gayet yerinde. Ama işte siz daha iyi bilirsiniz bence de gözlem altında tutulması yararına olacaktır. Umarım bişey çıkmaz ama bence çıkmıcak zaten
Evet bir kere kustu ise sıkıntı olmaya bilir ama bilgiler akılda tutulması gerekir
Çoğumuzun yaptığı hataların başında dolaptan çıkan soğuk meyve sebzeleri kuşa vermek oluyor

Bu hata aslında onu yiyen kuş üşütüyor zaten havalarda soğuk

Hayvanlar etkileniyor bunu akılda tutmak ve yapmamak gerekir

Saygılarımla şakir bey

Geri