Karadeniz Pet

kuşumu yeni ortama koydum ve...

Alper Türkleş

Yeni Üye
arkadaşlar herkese selam dişi muhabbet kuşlarımı televizyon olan odada tutuyordum ancak kuşlarımın çifleştiğine bir kaç kere şahit oldum ve ardından dişi kuşum sürekli olarak yuvaya girmeye başladı ancak bende onların sesli ortamda stres yaptıkalrını bildigimden başka bir odaya aldım ancak kuşum yuvaya su an girmemeye başladı sebebi ne olabilir yuvaya tekrar alışır mı kuşum hamile olabilir

Yeni aldiginiz icin normal zaman taniyin mama verin rahatsiz etmeyin

Kusunuz sizin odaniz da zaten ciftlesmis bence eski yerine alin zaten o ortama uyum saglamis simdi strese sokmussunuz sadece aksam saatlerinde kafesi orterek sakin kalmalatini saglayabilirsiniz

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23]

Kusunuz sizin odaniz da zaten ciftlesmis bence eski yerine alin zaten o ortama uyum saglamis simdi strese sokmussunuz sadece aksam saatlerinde kafesi orterek sakin kalmalatini saglayabilirsiniz

Kesinlikle katılıyorum. İnsanların bulunduğu, televizyonun açık olduğu, gürültülü ve çok girilip çıkılan bir ortamda çiftleştilerse, yer değiştirmek çok yanlış olmuş

teşekkür ederim eski yerine koyacağım ancak üstlerini daha önce hiç örtmedim örtersem stres olurlar mı ayrıca ne ile örtebilirim

Örtme kardeşim gerek yok onlar o ortama alışmışlar zaten, rutininin dışında bir şey yaptığınızda strese giriyor hayvanlar

teşekkür ederim eski yerine koyacağım ancak üstlerini daha önce hiç örtmedim örtersem stres olurlar mı ayrıca ne ile örtebilirim
Ben ortme isini kesin yapin demedim kuslatin gece uyumasi ici isterseniz yapabilirsiniz dedim

Eski halinde olsun hiç bir yeni şey koymayin kafese dişi strese girmesin

teşekkürler eski haline getirdim dişim yuvalıga sürekli giriyor kazma sesleri geliyor talaşları dışarı atıyor hamilelik belirtileri mi ?
erkek kuşum dişiyi beslemiyor sanırım yuvadayken bir de dişi kuşum zıplamamaya başladı artık tellerden tırmanarak giriyor yuvaya erkeğin dişiyi beslememesi normal midir

teşekkürler eski haline getirdim dişim yuvalıga sürekli giriyor kazma sesleri geliyor talaşları dışarı atıyor hamilelik belirtileri mi ?
erkek kuşum dişiyi beslemiyor sanırım yuvadayken bir de dişi kuşum zıplamamaya başladı artık tellerden tırmanarak giriyor yuvaya erkeğin dişiyi beslememesi normal midir
Disikendisi yemek yemiyor mu bu arada evet disi büyük ihtimalle hazirliyor

Birkaç hafta bekleyin çiftleşme olursa dolu yumurtalarınız şimdiden hayırlı olsun diyelim ayrıca şu bilgileri vermek isterim yavruluğunuz büyük ve folluk değiştirilebilir olursa yavru döneminde çok rahat edersiniz

Geri