Karadeniz Pet

Kuşumun 2 gözüde şiş ve burnundan iltihap çıkıyor.

Sezarya

Yeni Üye
Merhabalar 4 tane kuşum var.Sadece 1 tanesi ilk aldığımızda nefes alamıyordu veterinere götürdük düzeldi.Sonra soğuk algınlığı oldu götürdüğümüz yerde burnundan iltihap çıkarıp bize antibiyotik verdiler.Kuşum iyileşti fakat son 4 gündür göz nezlesi.Düzenli teramisin ve gentagut kullanıyorduk.Son 2 gün aksattık ve diğer gözede atladı şuan düzenli olarak veriyoruz.Fakat kuşum tıs tıs diye sesler çıkarıyor.Bugün aldık sıktık burnunu içinden iltihap çıktı fakat şuan kuş sıkmamıza izin vermiyor bağırıyor.Yarın veterinere götüreceğiz.Bişey olur mu o zamana kadar yapmam gereken ne var gerçekten çok korkuyorum.Çok kötü gibi durumu fakat halsizlik,uçamama vs. gibi bişey yok.Sıkıntısı nedir sizce?

Benim kuşum senelerdir burun akıntısı var hiç geciremedim kronikleşmiş ti çünkü bsy de olmuyor arada burnunu açıyoruz sıkıp bska elimden bsy gelmiyor normal yaşantısına devam ediyor ama sizinkini blmiyorum hasta belliki

Benim kuşum senelerdir burun akıntısı var hiç geciremedim kronikleşmiş ti çünkü bsy de olmuyor arada burnunu açıyoruz sıkıp bska elimden bsy gelmiyor normal yaşantısına devam ediyor ama sizinkini blmiyorum hasta belliki
bu tıs tıs gibi sesler çıkarmayı aldığımızdan beri yapıyordu 1 kez götürdük iyileşti kış gelince tekrar yapmaya başladı.Yarın götüreceğiz fakat buradaki deneyimli arkadaşların yorumlarınıda bekliyorum tavsiye vs. olarak

Arkadaşlar kuşumun burnundan iltihap çıkardık fakat hala var içeride ayrıca 1 gözü şiş ilgilenicek yok mu forumda bilgili?

Şuan antibiyotiğini verdik sabah 2 damla gözüne gentagut yapmıştık.Yatmadan teramisin sürücez sabah 8:30 da veterinere götüreceğiz fakat bilgili arkadaşlar bakarsa tavsiye vs. sevinirim...

Ayrıca antibiyotiği verdiğimizdede ağzı yandı bir kaç kere tısladı sümük salya vs. çıkardı.

Hocam Allah acil şifalar versin. Umarım tecrübeli arkadaşlar çabukca görür konuyu. Hangi şehirdesiniz?

Hocam Allah acil şifalar versin. Umarım tecrübeli arkadaşlar çabukca görür konuyu. Hangi şehirdesiniz?
Antalyadayım diğer kuşlarda bi sıkıntı yok sadece bu kuşta var.Zaten ilk götürdüğümüzde astım dediler şuanda burnu tıkalı.Antibiyotik verdik şuan iyi durumu akşam teramisin sürüp sabaha götürücez.Umarım görürler...

Antalyadayım diğer kuşlarda bi sıkıntı yok sadece bu kuşta var.Zaten ilk götürdüğümüzde astım dediler şuanda burnu tıkalı.Antibiyotik verdik şuan iyi durumu akşam teramisin sürüp sabaha götürücez.Umarım görürler...
Hocam durum nedir?

Merhaba kuşun gözlerini görebilememiz için fotoğraf atarmısınız.
Ve de video atabilirmisiniz.
Merhabalar dün antibiyotik verdim ve gentagut teramisin tedavisine devam ettim 2 gün.Ve kuşumun gözlerini normal haline geldi.Burnu içinde peçetenin ucuna tuzlu su döküp burnuna yaptım ve burnu açıldı hafif sıktım burnunu ve bütün iltihap döküldü.Veterinere götürmeme gerek kalmadı.Antibiyotiği bitene kadar teramisin ve gentagut tedavisine devam edeceğim.Herhangi bir sıkıntı olacağını da düşünmüyorum daha fazla.Aynı sıkıntısı olan arkadaşlar benim dediklerimi yapabilirler.

Merhabalar dün antibiyotik verdim ve gentagut teramisin tedavisine devam ettim 2 gün.Ve kuşumun gözlerini normal haline geldi.Burnu içinde peçetenin ucuna tuzlu su döküp burnuna yaptım ve burnu açıldı hafif sıktım burnunu ve bütün iltihap döküldü.Veterinere götürmeme gerek kalmadı.Antibiyotiği bitene kadar teramisin ve gentagut tedavisine devam edeceğim.Herhangi bir sıkıntı olacağını da düşünmüyorum daha fazla.Aynı sıkıntısı olan arkadaşlar benim dediklerimi yapabilirler.
Geçmiş olsun...

Hocam iyi olduğunu çok sevindim.

Geri