Karadeniz Pet

Kuşumun ayağı kalçadan kırıldı ne yapmam lazım

Onlar kadar bilemeyiz tabi,vardır bi sebebi mutlaka alterin.Kavrama olmaması ayağın durumundandır belki.İlerleyen günlerde normale dönebilir.Benim kuşum geçici felç olduğunda parmaklar aynı o şekildeydi,iyileşince eskiye döndü.
inşallah Ya içime su serptiniz.Buradaki herkese çok teşekkür ederim fikirleriniz yardımlarınız benim için cok değerli

Umarım.. Teşekkür ederim. Peki asistan, kuşumun parmak aralarına da alter pamuk falan koydu. Ama parmaklarda kavrama sorunu var yani bebekler gibi avucuna dokunuldugunda kavrama tepkisi vermiyordu. Yani su an sargıda olduğu için tırnakları sağ sola dönmüş gibi. Hissiz olduğu için basamiyor da zaten sargıdan dolayı. Bu parmak aralarını acmamiz gerekir mi
Veteriner ne yapmış ise öyle kalsın, veteriner hekim daha iyi bilir

• Beğen
Tepkiler: Kca
Evet ilgililer fakat kusalr narin oldukları icin aslında bu çatlak kırık vs durumlarında pek bir şey yapamiyorlarmış.yani sağ olsunlar en azından sargı yaptılar sabit kalsın diye. Genel olarak iyiler sadece randevulu çalışıyor olmaları biraz kötü gerçi ben direk gittim acil olduğu için. Ama bi sey daha sorucsm oradaki asistan kuşun parmak aralarına da alter pamuk vs yaptı. Yanizaten parmaklarda hissizlik vardı su an ice katlanıyor bazen. Korkuyorum hic kullanamaz diye çünkü hic hareket yok parmaklarda
Minik bebiş iyileşir inşallah tez zamanda. Kırık olduğu için parmakları tutmuyordur. Ne kadar sarılı kalacakmış. ? Peki kuş o halde iken tünekte durabiliyor mu.?

• Beğen
çok geçmiş olsun. kırık olduğu için tepki vermiyordur iyileştikçe düzelir. bence bu süreçte tünekleri çıkarın yemi suyu yere koyun kendini zorlamasın dinlensin bol bol. kalsiyum yönünden güçlü besinler yesin (yumurta, yumurta kabuğu, susam, badem, yeşil yapraklı sebzeler, kereviz sapı, brokoli, roka...) morluk var mıydı bacağında?

Kalçadan olmaması iyi,çabucak iyileşir umarım.Memnun kaldınız mı acaba iyi ilgilendiler mi?Bi sorun olursa oraya gideriz bizde.Veteriner bulmak kuşlar için çok zor burda.Onlar hasta olunca biz mahvoluyoruz gerçekten.Çok geçmiş olsun tekrar.
bizim de çok farklı değil koskoca istanbulda 1 tane var o da floryada. gidene kadar 2saat geçiyor hayvan yolda bayılıyor artık. fiyatlar zaten herkesin her dk götürebileceği seviyede değil. ha enazından var mı çok şükür böyle de olsa var ama yetmiyor yani sayının artması lazım. inşallah ileride genç veterinerler kedi ve köpek dışında da hayvan olduğunu hatırlarlar.

Parmak hareketleri kaslar lif baglarıyla bütün bacagı etkileyeceği icin sabit kalsın diye onu yaptı.Çok da iyi yaptı sağ olsun.İnşALLAH kuşunuz iyileşir.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bizim de çok farklı değil koskoca istanbulda 1 tane var o da floryada. gidene kadar 2saat geçiyor hayvan yolda bayılıyor artık. fiyatlar zaten herkesin her dk götürebileceği seviyede değil. ha enazından var mı çok şükür böyle de olsa var ama yetmiyor yani sayının artması lazım. inşallah ileride genç veterinerler kedi ve köpek dışında da hayvan olduğunu hatırlarlar.
Çok haklısınız,kedi köpek dışında hayvan beslenmiyor sanki.El kadar hayvanı 3-4 yere gezdirip birde sonuç alamıyoruz.Çektiğimiz üzüntü de cabası.

Son düzenleme:
Minik bebiş iyileşir inşallah tez zamanda. Kırık olduğu için parmakları tutmuyordur. Ne kadar sarılı kalacakmış. ? Peki kuş o halde iken tünekte durabiliyor mu.?
Vallq duraabiliyor bebegim benim o kadar yorgun ve bitkin ki tek ayakla her seyi yapmaya çalışıyor Yorulunca iniyor sonra tekrar tunege ya da taşının üstünde tek ayakta duruyor. inşallah hemen iyileşir. Tek korkum su an ayağı, sarılı oldugu için dışa doğru bakıyor. Yani sargı yokken de dışa bakıyordu. Ama kemiği o şekil kaynar mı dışa doğru mu olur ayağı ondan korkuyorum. Hatta hani bizim toplumda kırık olduğunda tülbent takarlar ya ben de doğru kaynasın diye Ayağı içe baksın diye Küçük bir ip takmayı Bile düşündüm. Yanlış mı yapmış olurum oyle olursa? Amacım ayağının içe dönük kaynamasını sağlamak sadece ama bilmediğim için korktum

çok geçmiş olsun. kırık olduğu için tepki vermiyordur iyileştikçe düzelir. bence bu süreçte tünekleri çıkarın yemi suyu yere koyun kendini zorlamasın dinlensin bol bol. kalsiyum yönünden güçlü besinler yesin (yumurta, yumurta kabuğu, susam, badem, yeşil yapraklı sebzeler, kereviz sapı, brokoli, roka...)
çok geçmiş olsun. kırık olduğu için tepki vermiyordur iyileştikçe düzelir. bence bu süreçte tünekleri çıkarın yemi suyu yere koyun kendini zorlamasın dinlensin bol bol. kalsiyum yönünden güçlü besinler yesin (yumurta, yumurta kabuğu, susam, badem, yeşil yapraklı sebzeler, kereviz sapı, brokoli, roka...) morluk var mıydı bacağında?
Şöyle, kırıldıginda herhangi bir morluk yoktu ama ayağı yukarı kalkıktı hic koyamıyor Yere. Üniv hayvan hastanesine götürdum orada ilk bas sardılar sonra morarma oldu daha oradan çıkmadan. Allahtan hemen fark ettim. Sonra tekrar açıp tekrar sardılar bi 10 dk bekledik bu kez morarmadi çok şükür sonra çıktık geldik arada evde bakıyorum morarma var mı diye ama yok su an. Sadece sargida olunca da ayağı dışa dönük duruyor oyle kaynar diye korkuyorum.onerileriniz ocin teşekkür ederim ama yumurta vs hic sevmiyor. Cay iciyor maydonoz yiyor değişik zevkleri var

Parmak hareketleri kaslar lif baglarıyla bütün bacagı etkileyeceği icin sabit kalsın diye onu yaptı.Çok da iyi yaptı sağ olsun.İnşALLAH kuşunuz iyileşir.

Teşekkür ederim inşallah İyileşir. Dışa dönük durması korkutuyor beni sadece. O da normal mi bilemiyorum. Tülbent takar gibi bir iple vucuduna sabitlemeyi bile düşündüm Ama korktum bilgim olmadığı için

Teşekkür ederim inşallah İyileşir. Dışa dönük durması korkutuyor beni sadece. O da normal mi bilemiyorum. Tülbent takar gibi bir iple vucuduna sabitlemeyi bile düşündüm Ama korktum bilgim olmadığı için

Resmini çekip atarmısınız. Ayağı nasıl duruyor bakalım.

• Beğen
Resmini çekip atarmısınız. Ayağı nasıl duruyor bakalım.
Bu şekil dışa doğru duruyor. Biraz korkuyorum çünkü tek ayağını kullanırken bu sakat ayağı arkada kalıyor.bir de parmaklarda hissizlik mevcuttu kırıldığında. iyileşince o hissizlik gider mi
3ab80102161b5bdfb75cf78e391416cc.jpg

Son düzenleme:
.

sizinde eliniz kırılsa veya bileginiz kırılsa parmaklarınızı oynatamaz veya güçlü tutamazsınız Bir şeyi normaldir bunun olması o yüzden.Kaslar lifler hep birbirine baglıdır.Bir uzuvda kırık vs oldu mu parmakları da etkiler.Kırık kası etkiler çünkü....Muhtemelen kırık düzelince parmaklarda düzelir. Kuşunuzu oluruna bırakın o düzelir inşALLAH.Kuşunuza bu ara mama yapın yumurta maması bisküvisiz.Veya direk yumurta beyazı verebilirsiniz.İyileşmeyi hızlandırır.

• Beğen
Bu şekil dışa doğru duruyor. Biraz korkuyorum çünkü tek ayağını kullanırken bu sakat ayağı arkada kalıyor.bir de parmaklarda hissizlik mevcuttu kırıldığında. iyileşince o hissizlik gider mi
3ab80102161b5bdfb75cf78e391416cc.jpg

Hissizlik konusunda emin değilim bekleyip görücez. Düz bir şekilde sarıldığından ayak bu şekilde duruyor olabilir (eklem yerleri düz durduğu için). Zaten kaynamaya başlamıştır bu saatten sonra yapıcak bişey yok. İnşaallah düzgün bir şekilde sarılmıştır. Bildiğim kadarıyla 10 gün gibi bir sürede kaynıyor. Size ne kadar süre verdiler? Kaç gün kalıcakmış sargıda?

İyileşmeyi hızlandırmak için suyuna d3 vitamini damlatabilirsiniz ve kalsiyum takviyesi yapabilirsiniz. Kalsiyum takviyesi için kalamar kemiği koyun kafesine yada eczaneden kalsiyum tableti alıp suyuna mercimek tanesi kadar eritin. Ağrısıda var gibi görünüyor resimden yine suyuna bebe aspirininden bir parça koparıp eritebilirsin ağrıyı dindirir biraz. 3 günde bir sebzeli yumurta mamasıda verin.

sizinde eliniz kırılsa veya bileginiz kırılsa parmaklarınızı oynatamaz veya güçlü tutamazsınız Bir şeyi normaldir bunun olması o yüzden.Kaslar lifler hep birbirine baglıdır.Bir uzuvda kırık vs oldu mu parmakları da etkiler.Kırık kası etkiler çünkü....Muhtemelen kırık düzelince parmaklarda düzelir. Kuşunuzu oluruna bırakın o düzelir inşALLAH.Kuşunuza bu ara mama yapın yumurta maması bisküvisiz.Veya direk yumurta beyazı verebilirsiniz.İyileşmeyi hızlandırır.

Son düzenleme:

Cok teşekkür ederim önerileriniz icin ama aslaa yumurta kabuğu ya da yumurta yemiyor. Sadec3 maydanoz seviyor bazen onu veriyorum ama zaten ağrı kesici bi ilac verdiler her gün damlatiyorum ağzına. Sanırım ilaçtan dolayı sürekli uyku halinde canı yandığı için mi bilmiyorum ses de çıkarmıyor. Durduğu yerde pat diye düşüyor kafası. Ayağı umarım öyle kalmaz. Ayağına cok takıldım belki ellidir aynı mevzu ama cidden kafeste adım attığında falan ayağı sürünüyor gibi arkasından geliyor ondan endisem büyük ilk defa böyle bi sey yaşadım

CASPER_VIA_M3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cok teşekkür ederim önerileriniz icin ama aslaa yumurta kabuğu ya da yumurta yemiyor. Sadec3 maydanoz seviyor bazen onu veriyorum ama zaten ağrı kesici bi ilac verdiler her gün damlatiyorum ağzına. Sanırım ilaçtan dolayı sürekli uyku halinde canı yandığı için mi bilmiyorum ses de çıkarmıyor. Durduğu yerde pat diye düşüyor kafası. Ayağı umarım öyle kalmaz. Ayağına cok takıldım belki ellidir aynı mevzu ama cidden kafeste adım attığında falan ayağı sürünüyor gibi arkasından geliyor ondan endisem büyük ilk defa böyle bi sey yaşadım

CASPER_VIA_M3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hissizlik konusunda emin değilim bekleyip görücez. Düz bir şekilde sarıldığından ayak bu şekilde duruyor olabilir (eklem yerleri düz durduğu için). Zaten kaynamaya başlamıştır bu saatten sonra yapıcak bişey yok. İnşaallah düzgün bir şekilde sarılmıştır. Bildiğim kadarıyla 10 gün gibi bir sürede kaynıyor. Size ne kadar süre verdiler? Kaç gün kalıcakmış sargıda?

İyileşmeyi hızlandırmak için suyuna d3 vitamini damlatabilirsiniz ve kalsiyum takviyesi yapabilirsiniz. Kalsiyum takviyesi için kalamar kemiği koyun kafesine yada eczaneden kalsiyum tableti alıp suyuna mercimek tanesi kadar eritin. Ağrısıda var gibi görünüyor resimden yine suyuna bebe aspirininden bir parça koparıp eritebilirsin ağrıyı dindirir biraz. 3 günde bir sebzeli yumurta mamasıda verin.
2 haftaya kaynar diye umuyorum dediler. Yani yamuk kaynaması sorun benim için. Oyuzden ısrarla öyle mi kalır dedim çünkü yürümeye çalışırken ayağı arkada sürüyor. Yumurta yemiyor nefret ediyor ondan. Ağrı kesici ilaç verdiler günlük damlatıyorum ağzına

Geri