Karadeniz Pet

Kuşumun ayağı kangren oldu, ayaksız yaşayabilir mi :(

ilaydaa00

Meraklı Üye
Merhaba
Kanaryamın ayağı başlarda hafif kızarıktı, düzeltmek için her şeyi denedik. Burada onlarca konu açtım, her hafta veterinerdeyiz ama ayakları çürüdü. Veteriner bir parmağını kuruduğu için kesti. Şimdi diğer ayakları da çürüdü :( kuşum ayakları olmadan yaşabilir mi? Hayatını kolaylaştırmak için her şey yapıyoeu

Ekli dosyalar

• IMG_3513.JPG
    IMG_3513.JPG
    580.2 KB · Görüntüleme: 1,787
  • IMG_3512.JPG
    IMG_3512.JPG
    829.7 KB · Görüntüleme: 1,758
Yemine ve suyuna yetişebilsin ve rahat otursun diye kafese yastıktan kat yaptık. Ayakları kesilirse yaşabilir mi lütfen bir şey söyleyin :(

Ekli dosyalar

• IMG_3514.JPG
    IMG_3514.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 1,706
Çok geçmiş olsun, umarım yaşar ve sizi bırakmaz. O bileziklerin zarar verebileceği daha önce bir tv programında konu olmuştu, bilezik yüzünden bacağı kesilen bir kanarya vardı. Acaba sizde bileziği kesip çıkartsanız mı ?

Önce bileziksiz ayağında başladı nasıl yaşayacak bu şekilde acaba tüm vücuduna yayılırmı

Metabolizması değişeceğinden yaşaması güç bence.
Çıkmayan candan ümit kesilmez yine de.

Hiç bilmiyorum ama umarım yayılmaz. Ben tv programında denk gelmiştim dikkatimi çekmişti Müge Anlı'ydı sanırım, kendi kanaryasının başına gelmiş ama bilezik kaynaklı bir durummuş onunkisi bacağını kesmek zorunda kalmışlar. İstanbul Floryadaki kuş hastanesine götürmüş. Özellikle bileziğin verdiği zararı anlatmıştı. Ben sadece fikir yürütüyorum yani yanlış anlamayın.

Yanlış anlayacak bir durum yok sonuçta hepiniz yardımcı olmaya çalışıyorsunuz çok teşekkür ederim kanaryamın durumu beni çok üzüyor nasıl bu hale geldi anlayamıyorum sebebi ne olabilir veterinerde tam açıklayamıyor buradaki tecrübeli yetiştiricilerden yardım bekliyorum

Bende çok üzüldüm insan böyle durumlarda keşke onun yerine ben hasta olsam diyor bize bakacak doktor çok ama kanatlı hayvanlardan anlayan veteriner çok kısıtlı. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama İstanbul da Floryadaki kuş hastanesinin iyi olduğunu biliyorum. İzmirde de aynı şekilde varmış kuş hastanesi.

Florya bize çok uzak veteriner çok ilgileniyor iki günde bir çağırıyor gelişmeleri takip ediyor bir sürü ilaç kullandık ama hızla yayılıyor kangren pazar günü tekrar gidicez bilemiyorum kanaryamı daha neler bekliyor

Farklı bir veterinerin bakması iyi olabilir diye önermiştim. Geçmiş olsun bütün iyi dileklerim sizinle.

Bence de farklı bir veterinere götürmenizde fayda var. Hatta bunu yaparken iyi araştırın, mümkünse kanatlılar üzerinde ihtisas yapmış birisi olsun.
Kangren olup bacağı kesilmiş çok kuşla karşılaştım, inşallah böyle bir şey olmaz ama fotoğrafta kötü görünüyor. Geçmiş olsun, Allah yardımcınız olsun.

çok geçmiş olsun üzücü bir durum benim tek tavsiyem kuşu kafeste aşağı indirmeniz olacak tabi yemliği(içten takılan yemlikler de var) ve suluğu da indirip kolay erişebileceği yerde olsun tünek de aynı şekilde yere yakın olmalı..havada durması değil de o yaptığınız düzeneği aşağı da yapmanız daha iyi olur daha rahat eder diye düşündüm..tekrar geçmiş olsun

neyden kaynaklandığı hakkında veteriner bişey söyledi mi?

neyden kaynaklandığı hakkında veteriner bişey söyledi mi?
Gagasında mantar vardı uzun süre onu yok etmekle uğraştık. Veteriner önce enfeksiyon sonra mantar sonra egzamatitten kaynaklı olduğunu söyledi. Aslında yaptığım düzenekte çok rahat etti, yüksekte daha güvende hisseder diye düşündüm. Siz neden alta indirmemi tavsiye ettinİz

Gagasında mantar vardı uzun süre onu yok etmekle uğraştık. Veteriner önce enfeksiyon sonra mantar sonra egzamatitten kaynaklı olduğunu söyledi. Aslında yaptığım düzenekte çok rahat etti, yüksekte daha güvende hisseder diye düşündüm. Siz neden alta indirmemi tavsiye ettinİz
Çok geçmiş olsun tekrar,bakımında kolaylıklar dilerim..alta indirmenizi tavsiye etmemin sebebi daha düz ve güvenli olur diye düşündüm ilerlemek isterse daha kolay ilerler daha kolay tutunur tellere falan bence..bir de eğer yükselti olsun istiyorsanız kafesin biraz yüksek bir yerde durması yeterli bence şu durumda,yukarda falan tüneğinin olmasına gerek yok..gagasıyla falan tırmanır belki yukarı hem daha rahat bu şekilde dediğiniz için de o düzenek tabanda daha mantıklı olur diye düşündüm

Çok geçmiş olsun tekrar,bakımında kolaylıklar dilerim..alta indirmenizi tavsiye etmemin sebebi daha düz ve güvenli olur diye düşündüm ilerlemek isterse daha kolay ilerler daha kolay tutunur tellere falan bence..bir de eğer yükselti olsun istiyorsanız kafesin biraz yüksek bir yerde durması yeterli bence şu durumda,yukarda falan tüneğinin olmasına gerek yok..gagasıyla falan tırmanır belki yukarı hem daha rahat bu şekilde dediğiniz için de o düzenek tabanda daha mantıklı olur diye düşündüm
Kanaryalar gagasıyla tırmanamıyor :( sadece zıplıyabiliyor. Çok teşekkürler tavsiyeleriniz için. Tek dileğim yaşaması. Elimizden gelen her şeyi yaparız.

Bu arada merak ettim kusura bakmayın kanaryayı kendinize alıştırdınız mı?profilinizdeki kanarya mı bu?Kanarya alıştırmak çok zordur yani ilgimi çekti

Geri