Karadeniz Pet

Kuşumun ayakları ve tüyleri için öneri

ciko0607

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese merhaba.

Muhabbet kuşumun ayakları gri-mor renk gibi. Gördüğümden beri böyle. Veterinere götürdüğümde damar problemi olabileceğini söyledi. Karaciğer ve kalbe destek hap verdi ama ilaçtan sonra uykusu arttı, ilacı kestim. Sizin kullandığınız destek ilaç veya takviye var mı? Genel olarak sağlığı sıhhati neşesi iyi çok şükür.

Ayrıca uzun bir süredir devamlı kaşınıyor. Mevsimsel değil heralde. Veteriner belirgin parazit yok, enseye vilmektin damlatın dedi. 2 ay uyguladım ama devam ediyor. Yıkanmayı sevmiyor. Şu ana kadar kendi isteğiyle 1-2 kere yıkandı. O yüzden iki haftada bir yağmurlama-sprey yapıyorum. Tüylerinin arasına bakınca parazit yok ama tüylerinde kahverengi lekeler var, sizce bu tüy lekeleri normal mi ? Bi de bu aralar özellikle yüzü fazla kaşınıyor, tellere falan sürüyor kaşımak için. Yüz için kullandığınız kaşıyıcı var mı?

Ekli dosyalar

• ayak.JPEG
    ayak.JPEG
    291.6 KB · Görüntüleme: 16
  • kuyruk.jpg
    kuyruk.jpg
    125.8 KB · Görüntüleme: 17
Merhabalar kuşunuz kaç yaşında acaba. Yaşla alakalı bazen ayaklarda morarma veya koyulaşma olabiliyor. Ayaklarına tatlı badem yağı veya kokusuz vazelin sürebilir siniz. Ama rengi değişeceğini sanmıyorum. Ben yaşına veya genetik yapısına yorumluyorum. Tüyü içinde bt amin forte takviyesi verebilirsiniz. Kaşıntı için dış parazit dicektim ama tedavisini uygulamissiniz. Başka onerebilecegim bişi yok. Belki farklı yorumu olan arkadaşlar yazar.

yaşını tam olarak bilmiyoruz hocam ama 2-3 yaş arası diye tahmin ediyoruz. öneriler için çok teşekkürler deneyeceğim mutlaka.

Vilmectin tek seferlik uygulanan bir şey bildiğim kadarıyla 2 ay sürekli mi uyguladınız?

yok hocam 3-4 kere uyguladım. 2 aya tamamlamadım. vilmektinden sonra kuş biraz sersemliyor, ondan elim de pek varmadı.

kuşların tüylerinde böyle lekelenmelerin olması normal mi?

yok hocam 3-4 kere uyguladım. 2 aya tamamlamadım. vilmektinden sonra kuş biraz sersemliyor, ondan elim de pek varmadı.

kuşların tüylerinde böyle lekelenmelerin olması normal mi?
Bence vilmectinden dolayı olabilir kullanmayı kesin bakalım düzlicek mi bir de banyo yaptırın suyla