Karadeniz Pet

kuşumun cinsiyeti hakkında

dişi mi? erkek mi?

• erkek

Kullanılan: 0 0.0%
  • dişi

Kullanılan: 1 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

ali karahan

Yeni Üye
Merhaba geçen hafta dişi diye aldığım kuş bazen erkek gibi ötüyor, kafa sallıyor. resimlerdeki beyaz kuşun dişi mi erkek mi olduğu hakkında yorumlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 19
  • IMG-20170313-WA0043.jpg
    IMG-20170313-WA0043.jpg
    194.1 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG-20170313-WA0050.jpg
    IMG-20170313-WA0050.jpg
    179.6 KB · Görüntüleme: 16
Ali bey gerçekten çözemedim.. Gaga altındaki sağda ve soldaki tüylerinde fosforlu tüyleri var mı?

Arkadaşımın kuşu da böyle beyaz idi. Dişi sandık kızım kızım diye çağırdık kuşkuşu.. Meğer erkek imiş :) sonra poposunu çiftleşir gibi bir yerlere sürtmesinden çözdük. Ama erke olma ihtimali de var.

Ali bey gerçekten çözemedim.. Gaga altındaki sağda ve soldaki tüylerinde fosforlu tüyleri var mı?
ceresi bir ay önce tamıyla kahverengi olmuştu. şimdi sadece burun deliklerinin etrafı böyle fosforlu görünüyor. alt tarafı yine kahverengi. gaga altında fosforlu tüy yok

Son düzenleme:
ceresi bir ay önce tamıyla kahverengi olmuştu. şimdi sadece burun deliklerinin etrafı böyle fosforlu görünüyor. alt tarafı yine kahverengi. gaga altında fosforlu tüy yok
Dişi olma ihtimali olabilir. Fosforlu tüyleri olsaydı (ki kaç aylık olduğu da önemli henüz çıkarmamış olabilir) ne kadar süslü ve gagası Mora kaçık koyu renk ise erkek ihtimali o kadar yüksektir.

Kuş dişi maşallah

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Değerli yorumlariniz icin tesekkur ederim. Kus 1 yasin ustunde. Gozlerindeki iris belirgin

Geri